БЕСКИДСЬКИЙ ТУНЕЛЬ ОСВЯТИЛИ ВЛАДИКИ ТРЬОХ КОНФЕСІЙ

tunel 1 tunel 2

У Воловецькому районі на залізничному перегоні «Бескид – Скотарське» за участі Президента України відбулося урочисте відкриття новозбудованого двоколійного Бескидського тунелю.

Символічно, що освятили масштабний інфраструктурний проект владики трьох християнських конфесій.

У ході урочистостей Петро Порошенко поспілкувався з владиками та залізничниками-тунелепрохідниками, після чого відкрив пам’ятну дошку про найбільший за останні десятиліття інфраструктурний проект України.

Відтак Глава держави разом із делегацією відбув потягом до східного порталу тунелю на Львівщині для продовження урочистостей.

У ході виконання заходів з ліквідації вузького місця на V Критському міжнародному транспортному коридорі, Укрзалізниця у 2004 році уклала Кредитну Угоду з Європейським Банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) в рамках проекту «Впровадження швидкісного руху пасажирських поїздів на залізницях України».

У 2007 році Укрзалізниця уклала Контракт на здійснення технічного контролю та консультаційних послуг із авторитетною австрійською компанією «D2 Consult Ingenieure GmbH», а в період 2008-2011 рр. – провела міжнародний тендер з вибору Підрядника для виконання робіт із проектування та будівництва Бескидського тунелю. Переможцем визначено ПрАТ «Будівельна асоціація «Інтербудмонтаж», з яким укладено договір підряду на проектування та будівництво Бескидського тунелю.

У 2014 році до фінансової співучасті у реалізації цього масштабного проекту долучився Європейський Інвестиційний банк (ЄІБ), із яким було укладено відповідну фінансову угоду.

Будівництво двоколійного Бескидського тунелю підрядник розпочав у листопаді 2013 року. У жовтні 2016 року будівельники пройшли всі 1764 м.п. верхнього та нижнього уступів тунелю. А в жовтні 2017-го компанія «Інтербудмонтаж» завершила будівництво та оздоблення тунелю.

 

 

 

Share Button