Конференція священиків відбулася в Сату-Маре

conferinta preoti

У вівторок, 8 травня, Святійший Отець Юстин, єпископ Марамурешу  та Сатмару, очолив священнослужительську конференцію, яка проходила в кафедральному соборі “Успіння Пресвятої Богородиці”, в якій взяли участь священики з Сату-Маре, Карей та Оашу.

Конференція розпочалася з Божественної літургії у соборі “Успіння Пресвятої Богородиці”, яку відслужили  Архим. Доктор Тімоті Бел, настоятель Монастиря Скерішора Ноуа. Геронтіє Нергеш, настоятельМонастиря Меріюш, Сатмарський священик Іоан Соколан, КарейськийФлоріан Мокан та Оашський Марчель Маланка, а також три секретарі протопопіяту.

Після літургії відбулась Служба Те-Деум з метою  належного проведення конференції.

«Ми раді бачити Вас знову тут в місті Сату-Маре, з усім духовенством. Наші священицькі конференції дуже важливі. Вони не відбуваються так часто, як то було до 1990 року, є дві конференції в рік, яким священики надають великого значення, особливо тому, що ми вирішили, щоб зустрічались парафії Сатумарського краю, три протопопіяти, щоб зустрічались священики в рамках урочистої конференції і обговорювалиспецифічні питання   та питання з якими вони стикаються. ДякуємоГосподу, ось, ми на другий день конференції, і ми сподіваємося, що після її завершення  священики матимуть від неї багато користі. Ми хочемовідзначати в цьому році єдність нації і віри,  і вшанувати  пам’ять великихтворців Об’єднання від 1 грудня 1918 року та плоди 100 річної історіїрумунського народу», сказав Святійший Єписком Юстин.

Під заголовком “Внесок церковних представників до Великого Об’єднання від 1 грудня 1918 р.”, на конференції виступив протоієрей Сигету Васіле Аурел Поп, який на декількох сторінках представив цікаві факти про роль священиків у їх якості найбільш надійних представників і носіїв думки всіх румунів, в реалізації  Великого Об’єднання від 1 грудня 1918 року..

 

Share Button