Фелічіан Поп презентував дві свої книги в Яссах

35199022_2009726305718780_5650127948603195392_n

У середу, 13 червння 2018, у Ясському Будинку книги,Зал заходів – Бульвар Штефана Великого, відбулась презентація книг «Зойк попелу» і «Таємна історія Сатмару» в присутності автора Фелічіана  Поп і ясського актора  Тома Ходжа.

Про «Зойк попелу»

Звичайно, у підручнику Румунська иова  для  дванадцятого класу не зазначається дуже чітко різницю між культурою і розвагами, тому ці менеджери  без проблем перетинають кордон між ними, тим більше, що митник художньої розсудливості глибоко спить.

На їхню думку, книжкові заходи та художні виставки є застарілими, як, звичайно, застарілою є Іліяда  Гомера, якій майже три тисячоліття!

Небезпека полягає в тому, що ці абсолютно сліпі люди з культурної точки зору повинні сісти за кермо рішення і тиснути на швидкість.

Поверховість , неконтрольовані прояви перейняті хтозна звідки, зроблені людьми, які не мають ніякої духовної глибини стають все більш агресивними і, як правило, займають місце істинної культури, яка тільки може формувати реальний ідентитарний профіль цих місць.

Але марно спробувати щось розяснити  цим людям. Для діалогу або навіть дружнього диспуту вони повинні принаймні мати прочитані один вагон книг. І не один з попелом і невеликим кон’юнктурним забарвленням.

Про «Таємну історію Сатмару»

Ми не хотіли написати нудну роботу, тому що наша мета одна: викликати інтерес сатумарців  до свого минулого, яке нерідко було казковим.

Ви ввійдете в світ легенд: від загадкової Дачидави до легенди червоних лицарів. Ви дізнаєтеся про мандрівки Ніколає Мілеску, перший румун, який прибув до Китаю, на сатумарські землі. Ви можете пережити  емоції Ioaна Славіча, з нагоди іспиту на атестат зрілості, який він склав в Сату-Маре, ви будете знати в деталях реальну драму Петру Брана або Васіле Лукачу.

Ця книга була написана дуже важко, набагато складніше, ніж ми могли собі уявити, коли ми вирішили почати цю пригоду – тому що ми повинні були зробити величезну науково-дослідну роботу, так як ми маємо майже 25 розділів, що стосуються різних тем та історичних періодів. Ми впевнені, що у нас не було часу, простору та, можливо, сили всвітлити всі теми, але важливо те, що, багато разів,  зроблені перші кроки у сферах, які дотепер не досліджувались.

Ми вважаємо, що наша робота була складною, але в той же час була повна великого задоволення.

Нарешті, ми хотіли б додати, що ми відкрили вікна до ще туманних горизонтів,   найбільш важливих періодів нашого минулого. Це є обов’язком дослідників, тих, хто любить свою роботу, щоб поглибити деякі теми цієї книги.

 

 

Share Button