Un careian a cucerit bronzul la Europenele de karate

20180617_194834

20180617_194834

Localitatea Lanciano, regiunea Abruzzo (Italia), a fost zilele trecute gazda Campionatului European de Karate ShitoRyu.

Bartincki Attila, de la clubul sportiv Karate Do B.F.K.S. din Carei, a participat la această competiție, făcând parte integrantă din echipa României. El a participat la proba de Kumite seniori masculin -65 kg, unde a reușit sa urce pe podium, clasându-se pe locul trei, cucerind medalia de bronz.

Attila a fost însoțit de instructorul și președintele clubului sportiv Karate Do B.F.K.S., dr. Fazekas György și vicepreședintele Bartincki Lajos.

Share Button

Selecţie de jucători la CSM Olimpia Satu Mare

poza csm

poza csm

CSM Olimpia Satu Mare organizează în perioada 13-15 iunie selecții de fotbal pentru viitoarea echipă de seniori și pentru echipa de juniori.

Selecțiile sunt destinate jucătorilor sătmăreni născuţi după anul 2003 și se vor desfășura după următorul program:

-miercuri, 13 iunie – ora 17.00;
-joi, 14 iunie – ora 10;
-vineri, 15 iunie – ora 10.00 şi ora 17.00.

Toţi jucători care vor să participe la acţiunea de selecţie pentru viitoarea echipă CSM Olimpia Satu Mare trebuie să se prezinte la stadionul “Daniel Prodan” în zilele menționate cu un dosar care conţine următoarele informații: numele și prenumele, data și locul nașterii, clubul la care evoluează, postul (posturile) pe care joacă și un număr de telefon (personal sau al părinților).

Share Button

S-au incheiat competițiile de calificare pentru a VI-a spartachiadă națională „Puterea spiritului“

sport (61)

sport (61)

În sala de sport a liceului  „Leader“ al școlii N 20 din Ujgorod s-au desfășurat competițiile regionale de calificare pentru a VI-a Spartachiadă națională „Puterea spiritului“, între persoanele care au devenit victime în urma unui accident în timpul lucrului.

Participanții au concurat la șase genuri de sport: armsport, bombasket, haltere, darts, tenis de masă și șah.

Iată câștigătorii:

Tenis de masă – Anna Brizulych (Ujgorod) și Vasîli Țubera (raionul Tiaciv),

Darts – Maria Klymska (Ujgorod),

bombasket – Maria Repineț ( Mucacevo);

haltere  – Evghen Platonov ( Mukacevo)

armsport – Mihailo Jankowski ( Ujgorod)

Șah – Mihailo Șimonea (Ujgorod).

Toți câștigătorii au primit medalii, diploma, cupe și certificate.

Câștigătorii competițiilor individuale vor reprezenta regiunea noastră, în etapa finală a Spartachiadei Naționale care va avea loc în perioada 11-15 septembrie la  Ujgorod.

 

 

 

Share Button