Selecţie de jucători la CSM Olimpia Satu Mare

poza csm

poza csm

CSM Olimpia Satu Mare organizează în perioada 13-15 iunie selecții de fotbal pentru viitoarea echipă de seniori și pentru echipa de juniori.

Selecțiile sunt destinate jucătorilor sătmăreni născuţi după anul 2003 și se vor desfășura după următorul program:

-miercuri, 13 iunie – ora 17.00;
-joi, 14 iunie – ora 10;
-vineri, 15 iunie – ora 10.00 şi ora 17.00.

Toţi jucători care vor să participe la acţiunea de selecţie pentru viitoarea echipă CSM Olimpia Satu Mare trebuie să se prezinte la stadionul “Daniel Prodan” în zilele menționate cu un dosar care conţine următoarele informații: numele și prenumele, data și locul nașterii, clubul la care evoluează, postul (posturile) pe care joacă și un număr de telefon (personal sau al părinților).

Share Button

Cross-ul familiei la Satu Mare

33122694_1678899238824535_7476208284626583552_n

33122694_1678899238824535_7476208284626583552_n

În cadrul ediției din acest an al „Zilelor Orasului” Satu Mare, organizatorii au inclus o activitate sportivă inedită la care pot participa toți membrii familiei, cu mic, cu mare. Competitia va avea loc duminica, 27 mai, la ora 11.00.

Echipele vor porni pe de pe platoul din Piața 25 Octombrie, vor traversa Podul Golescu, vor urca pe dig spre Micro 16, vor ajunge pe str. Gellert Sandor iar la supermarketul Auchan sunt așteptați cu premii incitante.

Înscrierea la concurs se face on-line pe platforma http://www.proracers.ro/familycross/ până la data de 26 mai, sâmbătă (26 mai) ora 16.00, sau personal la fața locului în 27 mai, între orele 09.00 si 10.30.

Share Button

„Cupa Sătmarului” și-a desemnat câștigătorii

5R4A9030

5R4A9030

La Sala LPS a avut loc în week-end cea de-a VIII-a ediție a concursului de dans sportiv „Cupa Sătmarului”.

La a VIII-a ediție a concursului au participat peste 200 de perechi de la cele mai puternice centre de dans sportiv din țară (Oradea, Cluj, Timișoara, Baia Mare, Sighet, Arad, Bistrița, Brașov).

Perechile de la Royal Dance Club au obținut următoarele rezultate la diferitele categorii de vârstă și clasă:

-Marita Ciprian – Bumba Oana locul 1 Open Standard varsta 16-18 ani
-Ignat Eduard – Jurgut Luiza locul 1 la Open Latino varsta 16-18 ani
-Decsei David – Chereji Iulia locul 2 Open Standard si locul 3 Open Latino varsta 16-18 ani
-Farkas Robert – Cociota Carina locul 1 la Open basic Latino si locul 5 Open Latino varsta 14-15 ani
-Bocrici Alessio – Dragos Daria locul 1 la precompetitional 3 dansuri si locul 3 la precompetitional 2 dansuri varsta 4-7 ani
-Pugner Gerard – Kovacs Szofia locul 2 la precompetitional 2 dansuri si locul 3 laprecompetitional 3 dansuri varsta 4-7 ani
-Kuki Roland – Kuki Vivien locul 6 la clasa E varsta 10-11 ani
-Bodnar Aron – Bodnar Sabina locul 5 la precompetitional 3 dansuri si locul 4 la precompetitional 2 dansuri varsta 8-9 ani
-Crisan Matei-Mesaros Briana locul 1 la debutanti vals lent si locul 2 la debutanti cha cha varsta 4-7 ani
-Crisan Mihnea – Secan Miruna locul 1 la debutanti cha cha varsta 4-7 ani
-Borota Yanis – Pop Iulia locul 7 la debutanti cha-cha varsta 4-7 ani
-Urda Andrei – Torok Sara locul 6 la debutanti cha-cha varsta 4-7 ani
-Masca Matei- Plosca Ayanna locul 5 la debutanti cha cha varsta 8-9 ani
-Muresan Mario-Borhidan Alessia locul 5 la debutanti vals lent si debutanti cha cha varsta 10-11 ani
-Salajanu Sofia locul 5 lo solo fete debutante cha cha varsta 4-7 ani
-Pop Madalina locul 6 la solo fete debutante cha cha varsta 4-7 ani.

Share Button