Cross-ul familiei la Satu Mare

33122694_1678899238824535_7476208284626583552_n

În cadrul ediției din acest an al „Zilelor Orasului” Satu Mare, organizatorii au inclus o activitate sportivă inedită la care pot participa toți membrii familiei, cu mic, cu mare. Competitia va avea loc duminica, 27 mai, la ora 11.00.

Echipele vor porni pe de pe platoul din Piața 25 Octombrie, vor traversa Podul Golescu, vor urca pe dig spre Micro 16, vor ajunge pe str. Gellert Sandor iar la supermarketul Auchan sunt așteptați cu premii incitante.

Înscrierea la concurs se face on-line pe platforma http://www.proracers.ro/familycross/ până la data de 26 mai, sâmbătă (26 mai) ora 16.00, sau personal la fața locului în 27 mai, între orele 09.00 si 10.30.

Share Button

„Cupa Sătmarului” și-a desemnat câștigătorii

5R4A9030

La Sala LPS a avut loc în week-end cea de-a VIII-a ediție a concursului de dans sportiv „Cupa Sătmarului”.

La a VIII-a ediție a concursului au participat peste 200 de perechi de la cele mai puternice centre de dans sportiv din țară (Oradea, Cluj, Timișoara, Baia Mare, Sighet, Arad, Bistrița, Brașov).

Perechile de la Royal Dance Club au obținut următoarele rezultate la diferitele categorii de vârstă și clasă:

-Marita Ciprian – Bumba Oana locul 1 Open Standard varsta 16-18 ani
-Ignat Eduard – Jurgut Luiza locul 1 la Open Latino varsta 16-18 ani
-Decsei David – Chereji Iulia locul 2 Open Standard si locul 3 Open Latino varsta 16-18 ani
-Farkas Robert – Cociota Carina locul 1 la Open basic Latino si locul 5 Open Latino varsta 14-15 ani
-Bocrici Alessio – Dragos Daria locul 1 la precompetitional 3 dansuri si locul 3 la precompetitional 2 dansuri varsta 4-7 ani
-Pugner Gerard – Kovacs Szofia locul 2 la precompetitional 2 dansuri si locul 3 laprecompetitional 3 dansuri varsta 4-7 ani
-Kuki Roland – Kuki Vivien locul 6 la clasa E varsta 10-11 ani
-Bodnar Aron – Bodnar Sabina locul 5 la precompetitional 3 dansuri si locul 4 la precompetitional 2 dansuri varsta 8-9 ani
-Crisan Matei-Mesaros Briana locul 1 la debutanti vals lent si locul 2 la debutanti cha cha varsta 4-7 ani
-Crisan Mihnea – Secan Miruna locul 1 la debutanti cha cha varsta 4-7 ani
-Borota Yanis – Pop Iulia locul 7 la debutanti cha-cha varsta 4-7 ani
-Urda Andrei – Torok Sara locul 6 la debutanti cha-cha varsta 4-7 ani
-Masca Matei- Plosca Ayanna locul 5 la debutanti cha cha varsta 8-9 ani
-Muresan Mario-Borhidan Alessia locul 5 la debutanti vals lent si debutanti cha cha varsta 10-11 ani
-Salajanu Sofia locul 5 lo solo fete debutante cha cha varsta 4-7 ani
-Pop Madalina locul 6 la solo fete debutante cha cha varsta 4-7 ani.

Share Button

Se inaugurează Centrul de pregătire olimpic de lupte greco-romane de la Ardud

10365990_292410387586532_2847416104030897761_n

În orașul Ardud va avea loc mâine, 4 mai 2018, deschiderea Centrului de pregătire olimpic de lupte greco-romane, cadeți.

10489655_1528574910707031_7506402496175560330_n

La acest eveniment va participa și Ministrul Tineretului și Sportului, Ioana Bran, primarul orașului Ardud, Ovidiu Marius Duma, antrenor Tudor Barbul și alte oficialități locale și județene. 

21559002_699474723575931_7566087291243722341_n

Programul evenimentului se va desfășura după cum urmează:

Ora 12:30 – Sala de Lupte din localitatea Mădăras – Deschiderea Centrului de pregătire.

Ora 13:00 – Sala de Conferințe a Primăriei orașului Ardud, localitatea Ardud – Conferință de presă.

 

Share Button