Про це сказав головний невролог області Олександр Пулик. За його словами, в Ужгороді від інсульту щороку помирають майже 70 людей.

Завідувачка приймальним відділенням обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології Катерина Карпінська розповіла що першими тривожними симптомами, при яких потрібно викликати швидку, є порушення мови, перекіс обличчя, слабість у руці та нозі.

Звернутися до лікаря потрібно впродовж двох годин після появи перших симптомів інсульту.

“Негайно потрібно викликати швидку та госпіталізувати хворого до лікарні, але не першої ближчої, а до тієї, яка готова приймати хворі на інсульт. Це дві лікарні в Ужгороді, у Мукачеві є лікарня, у Тячеві, Хусті та Виноградові”, — сказала лікарка.

Звернутися до лікаря потрібно впродовж двох годин після появи перших симптомів, каже головний невролог Закарпаття Олександр Пулик.Якщо лікарі, за його словами, встигнуть відновити живлення головного мозку, то людина уникне важких наслідків інсульту, як-от паралічу.

“Держава закуповує за кошти бюджету препарати для проведення тромболітичної терапії і розподіляє їх на область. Ми щороку отримуємо близько 30 флаконів актилізе безкоштовно. Один коштує близько 15 тисяч гривень. На одного пацієнта потрібно інколи й 2 флакони”, — розповів Олександр Пулик.

Лікар пояснив: людям, які мають підвищений тиск, серцево-судинні захворювання та цукровий діабет, потрібно двічі на рік проходити обстеження у невролога, щоб зменшити ризик інсульту.

Share Button