У 2021 році уряд Угорщині запускає нову програму підтримки молодих сімей. Зокрема вона розрахована на підтримку молодіжного будівництва для родин, які мають принаймні одну дитину. Програма діяла і раніше, але тепер в неї внесли суттєві зміни.

Про це заявила міністр у справах сім’ї Каталін Новак у Facebook.

Зокрема, за новою схемою, ставка ПДВ на новозбудовані будинки з 1 січня знижена з 27 до 5 відсотків. Також всі будинки, які купуються в рамках програми житлових субсидій CSOK, звільняються від мита та оподаткування.

Якщо молода сім’я вирішить будуватися самостійно, то держава оплачує всі проведені роботи вартістю до 3 мільйонів форинтів (8 200 євро). Також з 1 лютого запроваджується пільговий кредит на ремонт будинку, надається він максимум на 10 років.

Сім’ї з трьома дітьми матимуть право на субсидію у розмірі 10 мільйонів форинтів, сім’ї з двома дітьми отримають 2,6 мільйона форинтів, а сім’ї з однією дитиною матимуть право на безоплатну субсидію в 600 000 форинтів.

Таким чином в Угорщині стимулюють народжувати молоді сім’ї та залишатися в країні. В Угорщині загальна кількість населення у країні ще з 1950-х років коливається на рівні 10 млн чоловік, однак кілька років тому почався досить стрімкий спад приросту населення. На кінець 2015 року населення Угорщини складало 9 млн 772 тис осіб. А найбільша кількість населення в Угорщині була зафіксована в 1980 році й досягла 10 млн 709 тис осіб.

Share Button