До групи входили псевдожурналісти та “експерти”, які отримували від російських кураторів гроші за пропагандистську роботу.

Про це повідомив речник Служби безпеки України Артем Дегтяренко.

“Вони діяли під прикриттям інтернет-видання, яке було створено під керівництвом ФСБ на території тимчасово окупованого півострова. Через свої «публікації» пропагандисти нав’язували прокремлівські погляди на події в Україні. Маніпулятивні матеріали подавали у вигляді нібито аналітичних оглядів та інтерв’ю з так званими «лідерами думок»”, — йдеться у повідомленні.

Наразі “головний редактор” даного видання переховується у тимчасово окупованому Криму. Слідчі СБУ заочно повідомили йому про підозру у вчиненні злочинів.

Загалом Служба безпеки України нейтралізувала більше десятка ворожих ботоферм загальною потужністю понад 100 тисяч фейкових акаунтів.

Також у спецслужбі повідомляють, що з початку російського вторгнення було викрито 13 представників закордонних ЗМІ, які готували “замовні” матеріали для кремлівських пропагандистів. Їм заборонено в’їзд в Україну строком на 3 роки.

Що відомо

СБУ викрила трьох львів’ян, які поширювали антиукраїнські дописи в “Однокласниках”.

Шістьох бойовиків незаконних збройних формувань російських окупаційних військ, серед них учасники “армії Л/ДНР” та “народної міліції ЛНР” засудили від 8 до 15 років ув’язнення.

У Запоріжжі співробітники Служби безпеки України запобігли теракту та затримала його виконавця.

Share Button