Кабінет міністрів разом з Мінфіном та бюджетним комітетом Верховної Ради доопрацьовує проєкт бюджету на 2023 рік і вже в першій декаді грудня парламент ухвалить його.

Про це в етері Українського радіо заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, член фракції партії “Слуга народу” Данило Гетманцев.

Він зазначив, що за результатами першого читання бюджет був змінений лише на 2,4 млрд.

“Це небагато. Але були зроблені певні доручення Міністерству фінансів та Кабінету Міністрів для доопрацювання бюджету до другого читання. На сьогодні проєкт бюджету перебуває на розгляді Кабміну. Кабмін разом з Мінфіном та бюджетним комітетом доопрацьовує проєкт бюджету. Я переконаний в тому, що в першій декаді листопада ми вже приймемо бюджет в цілому”, — зазначив Гетманцев.

За словами нардепа, дуже багато залежить від отримання допомоги від партнерів.

“Ця допомога прив’язується до бюджету і до його показників. Також на підготовку бюджету до другого читання впливають консультації міністра фінансів, які він проводить зараз з Міжнародним валютним фондом. Адже програма МВФ — це одне з джерел покриття дефіциту бюджету наступного року”, — сказав він.

За словами Гетманцева, Україна розраховує отримати 15 млрд доларів, крім тих грошей, які вже обіцяні Єврокомісією.

“Але ми власним коштом повинні фінансувати безпеку та оборону. Партнери не дають нам гроші на війну. Тому важливо консолідувати ресурси держави на нашу перемогу, на нашу армію”, — зазначив він.

Кабінет міністрів на засіданні 13 вересня затвердив проєкт бюджету на 2023 рік.

Share Button