З 23 березня до 3 квітня в словацькому місті Кошице пройдуть чергові Дні України. Вони спрямовані на підтримку розвитку транскордонного співробітництва між Україною та Словаччиною.

З цього приводу у понеділок відбулася прес-конференція за участі міського голови Кошице Ярослава Полачека.

Він повідомив, що одним із напрямків транскордонного співробітництва є спільний проект Кошице, Ужгорода, Харкова та норвезького міста Сьор-Варангер, який орієнтований на прозорість функцій самоврядування.

“Якщо Кошице досягне успіху в проекті, він повинен стати прикладом для української влади в цій галузі”, – зазначив пан Полачек.

Проект із загальним бюджетом майже 500 000 євро має на меті, серед іншого, наблизити Україну до Європи.

Також міський голова повідомив, що вдалося відшукати ресурси для ремонту церкви в Ужгороді та міської вежі в Кошице. І додав, що також працюють з партнерами з України в галузі енергетики та освіти.

Під час проведення Днів України в Кошице відбудуться конференції та дискусії на теми словацько-української співпраці, насамперед з містам Ужгород та Мукачево.

Новим буде спортивний захід під назвою «Ветеранська миля», в якому братимуть участь військові, учасники бойових дій на Сході України.

«Дні України 2020 в місті Кошице» дадуть змогу ознайомитися з культурою і ментальністю областей України. Мова й де про виступи українських ансамблів. Відбудеться також виїзна виставка «Музею вишиванки» з Києва, який презентуватиме його засновниця Тетяна Протчева, яка змінила уявлення про поняття українського ремесла. Пройдуть дегустації українських страв, спортивні змагання, майстер-класи та інші заходи.

Цьогорічний захід розпочнеться 23 квітня відкриттям виставки українського живописця та вчителя Івана Кулеця та завершиться 30 квітня концертною програмою у центрі міста.

 

Share Button