У Росії понад тисяча дітей з окупованого Маріуполя були незаконно всиновлені в Тюмені, Іркутську, Кемерові та Алтайському краї. Про це повідомляє Краснодарське управління з питань родини і дитинства у матеріалі “Малюки з Маріуполя шукають родини”.

Ще понад 300 малюків перебувають на тимчасовому утриманні в спеціалізованих закладах Краснодарского края.

Вони начебто з “нетерпінням чекають на знайомство зі своїми новими родинами”, повідомили в управлінні.

“З метою матеріальної підтримки громадян, які вирішили взяти на усиновлення чужу дитину, держава передбачила виплату одноразової допомоги. Його можна отримати одразу після внесення запису до реєстрової книги РАГС та видачі свідоцтва про усиновлення”, — йдеться у повідомленні.

В Управлінні також обіцяють родинам, які вирішить всиновити незаконно вивезених з України дітей, отримання материнського капіталу й оплату декрету за місцем роботи (при усиновленні малюка до 3-х місяців).

Раніше у Києві відкрили консультаційний центр для родичів незаконно депортованих в РФ дітей.

30 травня Путін підписав указ про спрощений порядок набуття російського громадянства дітьми-сиротами з України. В указі окремо згадані самопроголошені “ЛДНР”, які є частиною України.

МЗС України назвало указ Володимира Путіна про спрощення прийняття в російське громадянство дітей-сиріт з України спробою Кремля легалізувати незаконне переміщення в РФ українських дітей з тимчасово окупованих територій України.

ЄС засудив укази президента Росії від 25 і 30 травня, які спростили процес надання російського громадянства та видачі російських паспортів громадянам України на окупованих територіях Херсонщини та Запоріжжя, а також українським дітям, позбавленим батьківського догляду, і недієздатним особам з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Європейський Союз не визнаватиме цих паспортів, виданих як складова загарбницької війни Росії проти України.

19 червня Верховна Рада звернулася до ООН щодо неприпустимості викрадення та примусового вивезення до Росії, інших країн або на окуповані території українських дітей та передання їх у сім’ї російських громадян.

Share Button