Більшість угорськомовних мешканців Берегівщини не знає кандидатів та їх передвиборчих програм (ВІДЕО)

Вибори чекають, але про кандидатів знають небагато.

На Берегівщині в угорськомовних селах більшість жителів не читають передвиборчих програм, не знайомляться з кандидатами і навіть не знають скільки їх.  Голосувати збираються, обирати, кажуть, будуть інтуїтивно, бо читати програми українською незручно.

Багато місцевих не знає, скільки кандидатів на їхньому окрузі  та хто вони.

Село Чома – угорськомовне  –  тут  зареєстровано 697 виборців.  На виборах Президента із майже семисот виборців голосувати прийшли триста, так  мало,  кажуть у дільничній комісії, через те,  що більшість людей за кордоном. Зараз, каже заступник голови ДВК, люди не надто активні, якщо й цікавляться, то кандидатом угорськомовним.

У селі Геча така ж ситуація, більшість місцевих  розмовляють угорською , багато з них – на заробітках, але у сільраді сподіваються, що голосувати прийде значна частина селян.

Найбільшою проблемою,  кажуть у сільських радах  для людей які не володіють українською  будуть  кандидати-однофамільці, на Берегівщині їх два, і розібратися хто є хто для місцевих буде складно.

Змін чекають, і найбільше хочуть працювати вдома, а не їздити на заробітки.

Експерти прогнозують в області рекордно низьку явку, а найнижчу з-поміж шести закарпатських округів – саме в угорськомовному.

 

 

Share Button