Важкотравмованих у ДТП закарпатців будуть госпіталізовувати до лікарень гелікоптером

На Львівщині запровадять пілотний проєкт з аеромедичної евакуації хворих зі складними травмами з місць ДТП до лікарень.

Їх транспортуватимуть вертольотом медичної бригади, куди входитиме лікар і фельдшер. Очікується, що львівські медики обслуговуватимуть увесь карпатський регіон.

Пілотний проєкт МОЗ у Львівській області реалізовуватимуть на базі обласного Центру екстреної медицини катастроф. Як розповів ZAXID.NET керівник Центру Андрій Васько, вертоліт та медична бригада базуватимуться у львівському аеропорту.

«Першими на виклик прибуватимуть автомобілі швидкої допомоги, які доправлятимуть травмованих у місця посадки вертольота. Очікується, що такі посадкові майданчики будуть біля базових обласних лікарень та поблизу трас», – каже Андрій Васько.

За його словами, у Центрі створять новий цілодобовий відділ аеромедичної евакуації, де працюватимуть п’ятеро лікарів, п’ятеро фельдшерів та ще приблизно десятеро медпрацівників. На виклик вирушатиме одна бригада у складі двох лікарів, або лікаря і фельдшера.

«Це відділення обслуговуватиме весь карпатський регіон, тобто, Львівську, Івано-Франківську та Закарпатську області, а також наближенні обласні центри. Ми відпрацюємо механізм роботи на рівні області, вивчимо затребуваність аеромедичних бригад, щоб далі такі проєкти могли втілювати в інших регіонах України», – додає керівник Центру екстреної медицини катастроф.

Він каже, що держава вже придбала вертольоти Eurocopter EC 145. За бригаду пілотів відповідатимуть профільні міністерства, натомість Центр взяв на себе підготовку медиків, забезпечення їх медикаментами і обладнанням, а також визначення місць концентрації ДТП у області.

«Ми добре забезпечені медикаментами та обладнанням. Якщо буде така потреба, то додатково будемо щось закупляти чи за гроші Центру, чи за кошти МОЗ. До сервісу обслуговування вертольотів ми не дотичні. Ці зобов’язання на себе взяли МОЗ та Мінінфраструктури», – додає медик.

Share Button