Легендарний гравець київського «Динамо» Василь Турянчик нещодавно відзначив своє 84-річчя і має сили щодня думати про футбол.

Народився Василь Турянчик 17 квітня 1935 року у селі Чинадієво. Свою футбольну кар’єру розпочав у мукачівській «Червоній Зірці».У 16 років грав за «Іскру», яка була також з Мукачева. А у 18-років став гравцем ужгородського «Спартака».

Через рік Василя Турянчика призвали служити до Львову, де він став основним гравцем Спортивного клубу воєнного округу. Провівши там два роки повернувся до Ужгорода. У «Спартаку» Василь Юрієвич проводить дуже хороший для себе сезон і наступний рік він вже починатиме у складі київського «Динамо».

Першого червня 1959 року на стадіоні НСК «Олімпійський» відбувся унікальний матч між «Динамо» Київ та «Тоттенхем Хотспур» (Англія). Тоді на матч лондонці навіть привезли найкращого плеймейкера того часу Дені Бланчфлауера, хоча і гра була товариська. Тоді і довелося Василю Турянчику дебютувати у складі легендарного клубу України. У підсумку підопічні Олега Ошенкова програли – 1:2.

Після того легендарного матчу Василь Турянчик провів у київському «Динамо» десять сезонів, а це більше трьосхот матчів та десяток забитих голів. За цей час Василь Юрієвич ставав чотири рази чемпіоном Радянського Союзу, два рази піднімав над головою кубок СРСР, та тричі був срібним призером країни.

Після славної кар’єри у Києві не зловив зіркову хворобу і повернувся до рідного Мукачева, де допомагав у ролі гравця «Карпатам».

У 1971 році завершив грати у футбол і перейшов на тренерську діяльність. Свій перший рік почав з ужгородської «Говерли», а далі всього себе присвятив роботі з молоддю. Працював у футбольних школах Мукачева, Ужгорода, Іршави. У 1997 році очолив мукачівські «Карпати». Далі займав різні посади в головному клубі області ОСК «Закарпаття». З 2004 році став вже функціонером та отримав посаду віце-президента у обласному клубі. Так ще попрацював до часів перейменування клубу «Закарпаття» на «Говерлу».

 

Share Button