Васіле Ціпле – особлива людина, віддана румунській громаді Закарпаття

Восени цього року, під час візиту до Закарпаття, Україна, як представник Інформаційного агентства ” Inter Regio News”, я мав задоволення зустрітися з Василем Ціпле, професором та особливою людиною, президентом Спілки  молодих румунів Закарпаття, людина, яка зачаровує вас силою та енергією.

Хто такий Васіле Ціпля?

Васіле Ціпля – випускник філологічного факультету Ужгородського Національного університету. Закінчивши навчання, він повернувся додому в Білу Церкву, працюючи два роки у галузі соціальної допомоги. Він вступив до освіти сім років тому, і в даний час є вчителем  румунської  мови та літератури в Загальній школі I-III ступеня у своєму рідному селі  Біла Церква – важливе поселення румунської громади Закарпаття.

Обираючи професію вчителя, завдяки якій він довершує своє справжнє покликання, він постійно знаходиться серед  молодих людей, через що він відчуває, як хтось сказав йому, що “він правильна людина, на  потрібному місці”. Його люблять і поважають усі покоління учнів.

Розуміючи роль та соціальне і моральне значення шляхетної професії вчителя,  Василю Ціпле притаманна  вимогливість   до добре виконаної роботи, яка мотивує його амбіціями, цілями та є перфекціоністом у всьому, що він робить.

З бажання працювати з молоддю майже рік тому він заснував Спілку молодих румунів Закарпаття, президентом якої є. Його приваблює сфера хореографії, у вільний час організовує заходи з молоддю, події, урочистості. Він докладає зусиль, щоб передати емоції через все, що робить. “Мені подобається іноді говорити, що у мене є душа художника”, – зізнається Васіле Ціпля.

Він відкритий  до співпраці, обміну з іншими всім найкращим.

Діяльність Василя Ціпле в  Спілці

Він з відданістю виконує місію, яку взяв на себе, шляхом керівництва та координації румунів у різних заходах. За допомогою діяльності, організованої Спілкою, він надає  молодим людям задоволення навчатися, подорожувати, бачити світ, він любить пропагувати культуру, румунський національний одяг, цінності суспільства та має на меті робити різні проекти, щоб переконати молодь, що їх  місце в своєму селі, і не залишати його.

Першим проектом Спілки для молоді було надання стипендій Міністерством румунів звідусіль учням  перших та других класів у румунських населених пунктах Закарпаття, проект, який є довготривалим. Наразі Спілка здійснює другий проект – “Румунські уроки для викладачів Закарпаття”, що фінансується  Міністерством румунів звідусіль та за підтримки консульства Румунії в Солотвині. У списку планів Спілки – видання книги з віршами румунською мовою поетів Закарпаття та організація 27 грудня благодійного балу «Шкільний Новий рік» -з якої нагоди Спілка відсвяткує один рік від заснування.

Потреби румунської молоді у баченні Василя Ціпле

Він вважає, що молоді люди повинні  відкривати культуру та їх місце в суспільстві. “Існує багато недостатків, але за допомогою проектів  є спроба заповнити ці прогалини”, – каже Васіле Ціпле. Бажано за рахунок державних коштів обладнати кабінети румунської мови в румунських школах.

Людина  Васіле Ціпле  відчуває себе сповненим, підтримуючи  громаду, і що спонукає його, насамперед, – це його румунська душа.

 

 

Share Button