Жителя Хустського району підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та держзраді в умовах воєнного стану. Про це повідомила речниця Закарпатської обласної прокуратури Катерина Хижняк.

У 2021 році закарпатця вже засудили за злочини проти нацбезпеки України до 12 років ув’язнення. Він переховується на території РФ, продовжує вести підривну діяльність в умовах воєнного стану, видаючи себе за так званого прем’єр-міністра віртуальної держави “Республіка Підкарпатська Русь”.

За даними слідства, чоловік є прихильником ідей “русского міра” та, ймовірно, діє на замовлення іноземних кураторів з Росії. Підозрюваний поширює у соцмережах відеоролики зі зверненнями до В. Путіна, пропагує змінити межі державного кордону й утворити “Підкарпатську Русь” на територіях західних областей.

“Крім того, підозрюваний закликав не завершувати “спеціальну військову операцію в Україні” без урахування ряду факторів, які, на його думку, свідчать про важливу геополітичну роль Закарпаття”, — розповіла речниця.

У справі триває досудове розслідування. Чоловіку може загрожувати довічне ув’язнення із конфіскацією майна.

Share Button