Войку Шікет презентує свою книгу «Слідами героїв”

CarteПовітова Бібліотека організовує у четвер, 9 лютого, починаючи з 14.00, у Читальному залі ” Георге Булгер Джордж” презентацію книги “Слідами героїв” за участю  автора, полковника у запасі Войку Шікета.

Захід організовано у співпраці з Повітовим Центром по збереженню і просуванню традиційної культури Сату-Маре, Громадською Асоціацією “Темпора” і Видавництвом”Цитадель”, Модератором заходу  буде Лакріма Істреуан, менеджер приймаючоїустанови.

Опублікована у Видавництві Цитадель в 2016 році у колекції “З історії сатумарськоїпреси”, книга  “Слідами героїв” є об’єднанням всіх статей, опублікованих в рубриці«Журнал кладовищ і пам’ятників Героїв», написаних і взятих на себе Войку Шікетом у29 номерах журналу культури і патріотичного виховання “Герої Нації.”

Віорел Кип’ян, який написав передмову до цієї книги, вважає, що “Слідами героїв»  відображає завзяту працю людини, котра […] донесла до відома читача  історії повіту з точки зору історичних пам’яток.

Войку Шікет народився 14 червня 1961 року в Сату-Маре. Середню школу  закінчив у селіТетерешті. Він вчився у Ліцей імені  “Міхая Емінеску” в Сату-Маре. У 1986 році поступив на факультет підготовки офіцерів МВС у Беняса, що неподалік Бухареста. Він працював у РумунськійСлужбі Інформації до жовтня 2006 року. Закіничв заочно юридичний факультет в Клуж-Напока і інші професійні підготовки пов’язані зі службою.

Йому вдалося  створити культурний журнал патріотичного виховання «Герої Нації», який виходить вже дев’ятий рік, 30 номер, перший в цьому році, побачить незабаром світ.

Він дебютував зі словником “Місцеві говори”, опублікованій в 2011 році Видавництвом “Маріст”. У тому ж видавництві була опублікована, в 2013 році, робота «Пісні для останньої подорожі”, в якій використовує рукописи, що належать диякону з села Тертешешті, Іоану Сілагі.

У 2014 році видає, разом з доктором наук Віорелом Кимп’яну книгу «200 років  від будівництва церкви у Тертешештіi. Пошана служителям і вірянам», також у Видавництві “Маріст”.

У 2015 році під егідою Видавництва “Цитадель”, присвячує  XXV-е число журналу, якого координує, тому під назвою Герої Нації- XXV-й крок. Це синтез діяльності  журналу в перші сім років виходу у  світ.

Share Button