Волонтери Червоного Хреста приїхали на Закарпаття, щоб навчити дітей та підлітків з соціально незахищених верств населення виживати в складних умовах.

Цю важливу справу волонтери роблять вже вдруге. В категорію соціально незахищених у нашому регіоні потрапляють переважно роми.

Навчати «складних» дітей, як виживати в різних умовах будуть Олена Сахарова – інструктор з першої допомоги Червоного Хреста України, інструктор з дитячого туризму та спалеології Київського палацу дітей та юнацтва та Любов Савицька – інструктор державної медицини катастроф, інструктор з поведінки в надзвичайних ситуаціях.

Для дітей та підлітків підготували чимало цікавої та корисної інформації та відпрацювання знань на практиці.

— Я люблю працювати з такими дітьми. Вони ті, від кого суспільство відмовилось. Але вони також заслуговують на знання. Ми будемо вчити їх виживати в різних умовах. Наприклад, надання першої невідкладної допомоги. Ми показуємо, як накладати джгути, шини. Як взагалі поводитись, коли хтось з оточуючих травмувався. Як реагувати, якщо трапилась пожежа чи повінь. Для Закарпаття теми погодних катаклізмів доречні, — каже Любов Савицька.

Волонтери вже приїздили з подібною місією на Закарпаття і зараз ми додали заняття зі спалеології.

— Хтось можливо запитає — навіщо дітям з ромських сімей знати, як лазити по скелям? Але спалеологія це і в’язання вузлів, і орієнтування на місцевості. Наприклад, такі знання можуть знадобитись коли потрібно переправити когось через річку, або якщо хтось впав у відкритий люк, або якщо пожежа і потрібно з верхніх поверхів спуститись вниз по мотузці. Мушу відмітити, що дітям це дуже цікаво. Ці діти демонструють неймовірне бажання навчатись та креативний підхід. Якось була теж дівчинка, яка не вміла рахувати у 10 років. Так вона вчилась вимірювати тиск, а результат просто замальовувала на папері. В реальному житті така винахідливість справді допомагає. Ці діти можуть знайти вихід з будь-якої ситуації, а знання і навики які ми їм даємо, вони точно зуміють використати, — додає Олена Сахарова.

 

Share Button