В Угорщині всі туристи та інші постояльці готелів, мотелів, садиб, квартир змушені будуть подавати свій паспорт для обов’язкового сканування. А їхні дані передаватимуться та зберігатимуться у центральній базі.

Відповідний урядовий указ ініційований Кабінетом прем’єр-міністра вступить у силу з 1 січня 2021 року.

Така новація схвилювала не лише багатьох орендодавців , але й викликало серйозні занепокоєння щодо захисту особистих даних.

Угорський “Закон про туризм” передбачає збір даних та створення Національного туристичного інформаційного центру (NTAK) для їх зберігання. Однак це не дає дозволу на обробку, наприклад, фотографій, – зазначив угорський юрист Адам Ремпорт.

Угорський національний центр інформаційний центр був створений у 2018 році для обробки та зберігання даних відвідувачів з метою ознайомлення з їх звичками, що важливо для подальшого розвитку туризму. Центр обробки даних уповноважений обробляти такі дані, як ім’я, місце та час народження, стать, національність, ім’я матері, дані про проїзний документ та дані про в’їзд до країни (місце, час).

Зазначається, що центр також може надати персональні дані лише на вимогу правоохоронних органів, наприклад, імміграційної поліції щодо гостей з-поза меж Європейського Союзу. Останні зберігатимуть ці дані протягом 5-ти років.

Аттіла Петерфальві, президент Угорського національного органу з питань захисту даних та інформації, підтвердив, що сканування повного змісту документів з фотографією особи, безумовно, є незаконним. Отже, урядовий наказ слід переглянути.

Адже, наприклад, фотографії осіб розглядаються як біометричні дані, і обробка таких даних підпорядковується дуже жорстким умовам європейських правил захисту даних.

Share Button