Оцінка інфраструктурних втрат через війну зросла до 270 млрд доларів проти 120 млрд доларів у березні. Мінфін водночас прогнозує зростання дефіциту державного бюджету України з 2,7 млрд дол. у березні до 5-7 млрд дол. у квітні та травні.

Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко в інтерв’ю Financial Times.

“Ми перебуваємо у стані сильного стресу, у найгіршому стані. Це питання виживання нашої країни”, – сказав міністр.

За словами Марченка, понад 7 тисяч житлових будинків зруйновано або пошкоджено. Близько 30% українських підприємств зупинилося, 45% працюють частково, різко скоротилася торгівля.

“Уряд пішов на скорочення видатків держбюджету більш ніж на 6 млрд доларів, проте цього мало, оскільки доходи лише трохи перевищують половину надходжень довоєнного рівня. Ми можемо скоротити деякі витрати, але це не може покрити дефіциту”, — зазначив урядовець.

Натомість Марченко додав, що Україна продовжить проводити платежі за держборгом, щоб уникнути дефолту чи реструктуризації.

Що відомо

За прогнозом Світового банку, через військову агресію Росії внутрішній валовий продукт України скоротиться на понад 45%.

У березні 2022 року споживча інфляція в річному вимірі прискорилася до 13,7% у порівнянні з 10,7% у лютому.

Станом на 12 квітня від початку повномасштабної війни на території України російські війська завдали збитків інфраструктурі Миколаєва на суму понад 110 млн грн.

Через війну зруйновано 23 тисячі км доріг — Укравтодор.

Share Button