Відбудеться традиційне обласне свято словацького народного мистецтва «Словенска веселіца» (АНОНС)

Заступник міського голови Дойна Фегер взяла участь у заході Дні міста Ужгород

Обласний центр найзахіднішого регіону України, Ужгород, відзначив 1126 років з часу першої документальної згадки. Три дні поспіль у різних місцях старого міста проходили спортивні, культурні та веселі заходи для городян та гостей міста.

На урочистостях, організованмх обласною радою, були запрошені гості з-за кордону – делегати з міст-побратимів та з України. Так, на заходах були присутні 12 делегацій з Німеччини, Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії.

З Румунії були присутні пані Дойна Фегер та місцевий радник Кіш Іосиф. У своєму виступі заступник міського голови передала вітання від керівників міста Сату-Маре та зазначила, що побратимство, підписане десятиліттями тому між двома містами, має особливе значення для їх громадян  як в культурному плані, так і в плані досягнень. Таким чином, з самого початку мандату два мери хотіли разом реалізовувати європейські проекти. Зважаючи на те, що Сату- Маре має досвід реалізації європейських проектів, із великим задоволенням вони почали розробляти проекти, завдяки яким обидва міста мають  шанс модернізуватися та досягти процвітання, оскільки вони далекі від політично-адміністративних  центрів, як Румунії, так і України, і не отримували протягом всієї історії значних інвестицій з національних бюджетів. І тому тепер, в ювілейну годину, пані заступник міського голови щаслива, що це теж здійснилося. Таким чином вона представила 4 проекти та їхню ситуацію.

Назва проекту: “Забезпечення громадської безпеки шляхом співпраці правоохоронних органів та використання передових систем відеоспостереження в Ужгороді та Сату-Маре”. Загальна мета проекту – забезпечити громадську безпеку завдяки співпраці між поліцейськими структурами та використанням передових систем відеоспостереження в Ужгороді та Сату-Маре. Бюджет муніципалітету Сату-Маре становить 49 224,00 євро. Етап: У стадії підписання.

Назва проекту: ““Revival through Cra+smanship” ” Загальною метою проекту є часткове збереження руїн Невицького замку (Україна) та пожвавлення ремесел у контексті збереження культури прикордонного регіону. Бюджет муніципалітету Сату-Маре становить 140 268,00 євро.

Назва проекту: “SMART SCHOOL: Innovatons in STEM educaton”. Загальна мета проекту – покращити якість викладання дисциплін STEM на рівні середньої освіти в Ужгороді та Сату-Маре шляхом застосування нових форм взаємодії з учнями в навчальних та позашкільних програмах. Бюджет муніципалітету Сату-Маре становить 59 868,00 євро. Етап: оцінюється.

Назва проекту: “Розвиток транскордонної культури: пожвавлення театрів у Сату-Маре та Ужгороді” Загальною метою проекту є розвиток потенціалу транскордонного туризму в прикордонному регіоні Румунія – Україна шляхом покращення культурної пропозиції для населення Сату-Маре та Закарпаття. Бюджет муніципалітету Сату-Маре становить 564 640,00 євро – останній етап оцінки.

Ужгородський міський голова Богдан Андрієв підтвердив слова заступника сатумарського міського голови та зазначив, що після часу невиправданого стримання  побратимські стосунки  між двома містами відновились на благо громадян, як  Ужгорода, так  і Сату-Маре. Він передав своє привітання міському голові Сату Маре та подякував румунській делегації за участь у Днях багатонаціонального міста Ужгород.

 

Share Button