Відшкодування за утримання овець, компенсації за будівництво ферм: на Закарпатті розробили програму підтримки вівчарства

На Закарпатті розробили програму підтримки бізнесу в галузі вівчарства. Це перша в Україні подібна програма, — повідомили на сайті Закарпатської ОВА.

“Представники центрального й регіонального офісів “Ощадбанку” презентували проєкти фінансової підтримки та стимулювання розвитку вівчарства. До обговорення також долучилися члени ГО “Асоціація вівчарів Закарпатської області”, — йдеться в повідомленні.

За інформацією Закарпатської ОВА, учасники програми отримають:

відшкодування за утримання овець;

компенсації за будівництво ферм;

отримання в безоплатне користування пасовищ;

загальний приріст отари;

збільшення кількості робочих місць;

зменшення собівартості продукції;

збереження коштів на депозитному рахунку;

можливість вийти на більші ринки збуту (ОАЕ/Туреччина та Європа) тощо.

“Базовою умовою для участі у програмах є обов’язковість створення робочих місць. Окремо розглядаємо питання формування обласної програми підтримки й розвитку тваринництва/вівчарства, в якій визначимо та закріпимо селекційну роботу”, — розповів голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.

За його словами, програми передбачають збільшення поголів’я овець та відновлення вівчарства в Україні, підвищення добробуту сільських жителів шляхом створення нових робочих місць, залучення наявних сільгоспвиробників та особистих підсобних господарств.

Share Button