Військовослужбовця з Закарпаття і працівників МЗС викрили на переправці до Польщі великої суми валюти, 16 кг золота і 8826 блоків сигарет (ВІДЕО)

Слідчі ТУ Державного бюро розслідувань у місті Львові за інформацією СБУ викрили протиправну діяльність організованої групи осіб, до якої входять чинні та експрацівники Посольства України в Республіці Польща, а також військовослужбовець Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Закарпатській області.

Військовослужбовця з Закарпаття і працівників МЗС викрили на переправці до Польші великої суми валюти, 16 кг золота і 8826 блоків сигарет (ВІДЕО)

Вказані особи займалися незаконним переміщенням товарів підакцизної групи через держкордон України до країн ЄС, використовуючи дипломатичні імунітети та привілеї, а також службовий транспорт.

За встановленими даними, водій Посольства України в Республіці Польща та один із секретарів Представництва МЗС України перевозили товари на службовому мікроавтобусі. До вказаної діяльності був залучений працівник ДССЗЗІ та експрацівник Посольства, а також син останнього – нині чинний аташе з консульських питань Посольства України в РП.

28 лютого 2021 року при виїзді з пункту пропуску “Яготин” був зупинений мікроавтобус, за кермом якого перебував водій Посольства та аташе з консульських питань Посольства України в РП.

За результатами проведеного обшуку вказаного транспорту виявлено та вилучено:

– 140 000 доларів США;

– 67 200 євро;

– 11600 польських злотих;

– 16 кг золота;

– 8826 блоків сигарет.

Орієнтовна собівартість вилучених тютюнових виробів за попередніми підрахунками становить близько 1,5 млн грн.

Попередня кваліфікація правопорушення: незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів (ч. 1 ст. 204 КК України), інформує ДБР.

Share Button