Віктор Микита про зняття турула: “Наші всі дії повинні бути спрямовані на перемогу, не час влазити в спірні питання”

Новини Закарпаття. Голова Закарпатської ОВА Віктор Микита сьогодні поспілкувався з журналістами. Перше питання, з якого почалася розмова, стосувалося зняття памятника турулу в Мукачівському замку, зокрема, медійники цікавилися, чи доцільно зараз робити такі речі, які можуть викликати розкол у суспільстві.

Як зазначив голова ОВА, для нього як очільника області стабільність у регіоні – пріоритет. «Ті повноваження, які в мене є, дають можливість реагувати на ситуацію в краї, зокрема, впроваджувати чи ні комендантську годину, здійснювати інші кроки, – зазначив В. Микита. – І скажу відверто: провокацій з метою дестабілізувати ситуацію в Закарпатті за вісім місяців війни було багато – я вже збився з рахунку, скільки. Для мене ж і команди важливо створити мирне і стабільне життя на Закарпатті, ми маємо створити стабільний тил. Що це означає? Військовослужбовець, який на передовій боронить нашу землю, має бути впевнений, що його сім’я в безпеці. І щоб послабити його, наші збройні сили, ворогові потрібно створити певні моменти. Тому чи на часі сьогодні взагалі порушувати питання, які мають суспільний резонанс, де суспільство має різні думки, де починається не діалог, а навіть спір».

Голова ОВА додав, що територія Закарпаття населена представниками різних нацменшин, вони тут живуть споконвіку і вони однозначно не можуть нести відповідальність за дії влади сусідніх країн.

«Сьогодні представники всіх нацменшин краю захищають Україну, – наголосив Віктор Микита. – Чи потрібно порушувати такі питання, які ослаблять цей захист? Однозначно – ні! Наші всі думки, всі дії нині повинні бути спрямовані на те, щоб перемагати, і не час влазити в питання, які є спірними».

Віктор Микита наголосив, що в цій неприємній ситуації вкотре переконався в мудрості закарпатців: «Я перечитав багато коментарів і був приємно вражений тим, що, попри різні позиції, не звучало погроз і радикалізму, – сказав голова ОВА. – І в цілому це говорить про те, що ми розуміємо ці питання, розуміємо, кому це справді зараз вигідно. Фактично кожен третій коментар так і звучав – чи на часі це питання? І головне, щоб це ворог не використав проти нас».

Микита додав, що ця подія – рішення про зняття турула – з’явилася на російських сайтах одразу.

«Я маю повноваження зібрати раду регіону і прийняти рішення про запровадження тих чи інших обмежень, якщо є потреба і відповідні прогнози, але в даній ситуації це питання громади, тобто, має бути діалог, бо силовий принцип вирішення ситуації – це останній принцип. Громада сама має вирішити, як діяти далі», – наголосив Микита і додав:

«Коли не знаєш, як зробити правильно – зроби по закону. Це питання органів місцевого самоврядування. Це мало вирішуватися на сесії, представниками громади. Юридично не можна сказати, що дії були незаконними, бо рішення було схвалене. Інше питання, що тепер всі з’ясовують, як це все відбулося».

Микита наголошує, що він не може ставати на той чи інший бік у цій ситуації: «Як очільник ОВА я маю бути над процесом. Завдання Президента – стабілізувати край. У нас немає міжетнічних непорозумінь, ми жили добре, поки не з’явилася росія і не почала здійснювати спроби дестабілізувати ситуацію в краї. Зрозуміло, що такі рішення – на кшталт зняття турула – можуть створювати неприємні ситуації. Кожен політик повинен розуміти, що це сьогодні закрита тема. Сьогодні треба працювати на перемогу, а не на політику», – додав Микита.

На питання журналістів, якими можуть бути причини схвалення такого рішення, він відповів: «…причин може бути багато – виконання різних завдань, блукання, поганий сон, поганий чи хороший настрій – різні підстави. Можна так з глузду з’їхати і знімати все з будівель – це не говорить про переможний дух. Тому моя позиція однозначна: не на часі зараз боротися за історичні знаки, краще реалізувати всі свої наміри та зусилля на фронті».

Share Button