За п’ять місяців повномасштабної війни в Україні загинули 5237 мирних жителів і 7035 людей дістали поранення. Серед загиблих – щонайменше 348 дітей, серед поранених – 560.

Це підтверджені дані за період від 24 лютого до півночі 24 липня, повідомили в Управлінні Верховного комісара ООН із прав людини

“Більшість зафіксованих втрат серед цивільних осіб було спричинено застосуванням вибухової зброї з великою зоною ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та авіаудари”, — йдеться у звіті.

В УВКПЛ ООН наголосили, що реальні цифри є “значно вищими”, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається з затримкою, та багато повідомлень із місць, звідки надходить інформація про втрати серед цивільного населення, все ще потребують підтвердження.

За липень в організації зафіксували 1165 випадків загибелі або поранення цивільних: 285 загиблих і 880 поранених.

Що відомо

Станом на ранок 26 липня щонайменше 1048 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації. За інформацією ювенальних прокурорів, офіційна кількість дітей-жертв за добу не змінилася — 358. Зросла кількість поранених — щонайменше 690 дітей.

Share Button