Нарколабораторію з виробництва метадону та карфентаніл наркоділки облаштували у Львівській області. Місячний дохід зловмисників становив близько 5 млн грн.

В поліції Львівщини повідомляють, що 36-річний організатор залучив до виготовлення та збуту наркотиків задіяли понад 30 осіб – переважно місцеві мешканці.

Кожен відповідав за свій напрямок роботи: постачання компонентів для діяльності лабораторії, виробництво та збут психотропів, функціонування Інтернет-магазину, приймання замовлень, фасування тощо.

Канали збуту небезпечних речовин вони налагодили як на території України, так і за кордоном: у країнах Євросоюзу, Білорусі, Молдові та Росії.

Щоби приховати злочинну діяльність, перевізники – місцеві мешканці та іноземці, розфасовували «товар» у різні побутові предмети та розміщували його у «схованках» автомобілів, які постійно змінювали. Після успішно проведеної «операції» транспортні засоби продавали.

В ході 46 санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили понад 60 кг різних наркотичних засобів, зокрема понад 20 кг карфентанілу (із одного кілограма чистої речовини можна близького 100 кг готового до вживання наркотику). Також вилучено лабораторне обладнання та 250 л рідких компонентів для виготовлення небезпечних речовин.

Це – найбільша в історії одинична партія карфентанілу, яку вилучили в Україні. Її вартість за цінами «чорного ринку» становить близько 110 млн грн.

Усім затриманим, серед яких – чотири іноземці, повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) та ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України. 

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Водночас вирішується питання щодо накладення арешту на 16 будинків, 15 автомобілів, 13 квартир, 2 гаражі, фермерське господарство та базу відпочинку, які фігуранти придбали за гроші, здобуті злочинним шляхом.

Share Button