В “угорських” районах Закарпаття неможливо побачити українські канали

У травні 2018 року Товариство угорської культури Закарпаття придбало 50 відсотків акцій телерадіокомпанії «Даніо» (21 канал, Ужгород) і створило телебачення, що користується з власником їх другої половини однією ліцензією на мовлення. Можна назвати це новим телевізійним каналом, який має 12 годин цифрового мовлення на добу. За чинним законодавством 25 відсотків ефіру в нашому регіоні може бути мовами національних меншин. Тому новий канал має 6 годин програм угорською і 6 годин програм українською мовами у своїй частині ефірного часу.

У спілкуванні із керівником нового каналу Золтаном Куліним, у якому останній розповів про особливості  мовлення, Олександр Герешко (автор інтерв’ю) виділив особливий момент:

“Якщо говорити про традиційний ефірний шлях розповсюдження телепрограм, то він для 21 каналу полягає у цифровому мовленні стандарту DVB-T2. Як відомо, по всій Україні працює монопольний провайдер такого мовлення – компанія «Зеонбуд». Невідомо з яких причин при розбудові своєї мережі в Закарпатті вона не передбачила встановлення телевізійних веж у Берегівському та Виноградівському районах. Зараз тут неможливо подивитися не лише передачі угорського 21 каналу, але й всіх інших 30 українських телеканалів. Іншими словами, райони компактного проживання угорців абсолютно не покриті українським телемовленням. Золтан Кулін запитує – як угорцям вчити українську мову, якщо вони вже довгий час, з моменту припинення аналогового мовлення, живуть в іноземному інформаційному просторі?

Пан Золтан звернувся з відповідним листом до регулятора – Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Зараз готується лист голові уряду Володимиру Гройсману. Закарпатці просять встановити додаткові телевізійні вежі і дати доступ районам до українського телебачення.

А наразі програми 21 каналу в тих районах, як і всюди по області, можна дивитися в мережі інтернет онлайн, на каналі YouTube, мережі Facebook і в кабельних телевізійних мережах”.

 

Share Button