На доручення міського голови Ужгорода Богдана Андріїва впродовж 2016 – поточного періоду 2019 року одним з пріоритетних напрямів роботи міської ради стало здійснення заходів у частині добору та формування переліку земельних ділянок, права на які можуть бути реалізовані на земельних торгах.

Першим кроком стало прийняття міськрадою рішення від 30.08.2016 року №374 «Про визначення об’єктів землеустрою для формування земельних ділянок комунальної власності, які плануються для винесення на земельні торги (аукціон)».

У подальшому виконавчі органи міської ради працювали над втіленням цього питання: це зайняло тривалий час, оскільки потрібно було розробити містобудівну та землевпорядну документацію – детальні плани територій, провести процедуру їх громадського обговорення, підготувати відповідні проєкти рішень сесій, крім того, потрібно було здійснити реєстрацією речових прав на земельні ділянки, визначити організатора земельних торгів, розробити звіт з експертної грошової оцінки земель та ін.

Сьогодні, 20 серпня 2019 року, Ужгородська міськрада вперше за останні 9 років провела земельні торги з продажу земельної ділянки. Продано земельну ділянку на вул. Собранецькій, 145 «в» площею 2449 кв м для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови. Це – вільна від забудови земельна ділянка, саме такі й підлягають продажу на земельних торгах. Проведений нині аукціон дав змогу місцевому бюджету одержати додаткове надходження у розмірі 4 млн 170 тис. грн. Стартова ціна продажу земельної ділянки складала 638 тис. 527,77 грн і, відповідно, перевищила заплановані надходження майже у 6 разів.

У подальшій діяльності ради питання визначення вільних від забудови земельних ділянок та організація земельних торгів залишатиметься одним з пріоритетних напрямів, інформує департамент міського господарства Ужгородської міської ради.

 

Share Button