В Ужгороді відбулася презентація книги про середньовічних церквах

biserici

Унікальне видання «Середньовічні церкви від Тиси до Карпат» отримають освітні установи, заклади сфери культури і релігійні громади Закарпаття.

Серед них – УжНУ, Закарпатський краєзнавчий музей, Закарпатський угорський інститут імені Ф. Ракоці II, обласна бібліотека, закарпатські церкви, що увійшли до видання.
Сьогодні 30 екземплярів Закарпатською обласною радою було передано Закарпатському художньому інституту.
Книги видані агентством регіонального розвитку та екологічного господарювання Соболч-Сатмар-Березької області Угорщини в рамках реалізації спільного проекту з Закарпатською обласною радою «Туристичний шлях до загального релігійною та культурної спадщини» за програмою Європейського Союзу «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013» . За дорученням голови обласної ради Івана Балоги книги ректору інституту Івану Небесник вручив керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Михайло Попович.
Видання було представлено в травні в Угорщині в рамках міжнародної конференції.

448-сторінкове ілюстроване видання під назвою “Середньовічні церкви від Тиси до Карпат” під редакцією Тібора Коллару побачило світ на угорській та українській мовах. У дослідженні представлені 32 пам’ятки середньовічної архітектури прикордонних регіонів.
Першим етапом проекту «Туристичний шлях до загального релігійною та культурної спадщини» була плідна співпраця угорської сторони з румунським повітом Сату-Маре, другим – з Закарпаттям, де партнером виступив обласна рада.

 У ході реалізації проекту було розроблено туристичний маршрут, який охопив 32 церкви Закарпатської області та Саболч-Сатмар-Березької області Угорщини.

Серед закарпатських святинь – Ужгородський греко-католицький кафедральний собор, Горянська ротонда, Мукачівський храм Св. Михайла, Берегівська та Виноградівська римо-католицькі церкви, Хустська, Вишковська, Тячівська реформаторські та ряд інших церков, що представляють велику архітектурну та художню цінність. Серед угорських – римсько-католицькі Бакталорантгаза і Кишварда, а також реформатські – Тарпа, Берегшурань, Марокапі, чародії, Такош, Вамоштьа, Лоня, Тісасентмартон, Берегдароц, Торньошпалца, Вайа, Анарч, Лашкод та інші.

 

 

 

 

Share Button