В Ужгороді відкрилася виставка фотохудожників з Румунії «Краса, традиції та казка румунського регіону Салаж»

У листопаді в Ужгородському замку фотографи з Румунії показали красу краєвидів, пам’ятники історії, дерев’яні церква, музеї, ремесла, традиції, регіону Салаж, через призму фотооб’єктиву.

Мета виставки – презентувати  регіон,  маловідомий як для жителів Румунії так і для іноземців, пропагувати його культуру, етнографію та географічні території, які мають великий потенціал для залучення туристів.

Адела Лія РУСУ, віце-президент фотоклубу VARADINUM, Румунія

На сьогоднішній виставці  під назвою «Салаж- краса, традиції та казка» представлені фотографії, зроблені в регіоні Салаж під час пленеру,  який  ми організовуємо вже втретє. Перший відбувся у 2017році. Ми  презентуємо регіон, як туристичну зону, а людям, які не мають можливості відвідати цю місцевість, хочемо показати  не лише красу краєвидів, а також мешканців, які  зберігають деякі традиції та ремесла.

Регіон Салаж має величезний потенціал, і оскільки в Румунії більш відомі регіон Марамуреш, Буковина, а також Молдова, вирішили запросити на пленери видатних фотографів, лауреатів  багатьох премій, щоб вони  через фотографії   передали неповторність цього регіону і пропагували його.

ЗОЛТ  БІКФАЛВІ, засновник та віце-президент Товариства Фотоклубу  “Vasile Vénig László”  Румунія

Я разом з колегами беру участь у Міжнародних виставках, які проходять по всьому світу – від Аргентини до Сіднея, від Ужгорода до Кореї,  у Фінляндії. Своїми роботами ми не тільки представляємо регіон, а  й самі отримуємо величезне  задоволення, прагнемо, щоб наші фотографії були гарними та високоякісними, виразно і достовірно відображали дійсність.

Адела Лія РУСУ, віце-президент фотоклубу VARADINUM, Румунія

Всі ці фотографії взяті з реального життя. Ми, наприклад, заходили до будинку людини, яка робить підкови та підковує коней і він запрошував нас у свою майстерню, щоб ми побачили, як це відбувається. А коли завітали до чоловіка, який виготовляє дзвіночки, він показав нам абсолютно весь процес виробництва дзвіночків. На більшості світлин –  реальне життя  звичайних людей.

Золт БІКФАЛВІ, засновник та віце-президент Товариства Фотоклубу

Марамуреш  багатий традиційними дерев’яними церквами, але мало хто знає, що у Салажі 68 дерев’яних церков, які є унікальними в Румунії, тільки у повіті Вилчя ще можна знайти таку величезну  їх кількість. Церкви, можливо, не такі гарні, як у Марамуроші,  але стародавні . Ікони, які там знаходяться,  теж неповторні: таких немає ніде в світі, а намальовані  вони 100, 200, 250 років тому.

Share Button