Спеціальна представниця Організації Об’єднаних Націй з питань сексуального насильства в конфлікті Праміла Паттен повідомила, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні зафіксовано вже 124 випадки сексуального насильства.

Про це йдеться на офіційному сайті ООН.

Паттен водночас визнала, що наявні дані є “лише верхівкою айсберга” і не відображають масштабів сексуального насильства в контексті війни РФ проти України.

В ООН кажуть, що факти сексуального насильства в умовах війни важко виявити та розслідувати. Це підтверджує і українська правозахисниця та голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

По-перше, люди, які пережили сексуальне насильство, часто приховують це: не розповідають про злочин правоохоронним органам, міжнародним організаціям чи правозахисникам.

По-друге, за словами Матвійчук, неможливо оцінити масштаби злочинів такого характеру, вчинених в Україні, адже їх є занадто велика кількість.

“У деяких районах на одного слідчого налічується близько 200 кримінальних проваджень за такими епізодами. Тобто слідчий має одночасно розслідувати стільки кримінальних справ – жодна з найкращих правових систем світу не змогла б ефективно впоратися з таким завданням. Водночас триває війна і кількість злочинів зростає”, — розповідає правозахисниця.

Крім того, деякі громадяни не мають фізичної можливості повідомити про інцидент правоохоронцям, адже понад 20% територій України наразі тимчасово окуповані.

Що відомо

Станом на 4 липня слідчі підрозділи поліції відкрили більше ніж 20 кримінальних проваджень про вчинення сексуальних злочинів російськими військовими на території України.

Загалом поліція наразі задокументувала уже близько 20 тисяч кримінальних проваджень за фактами вчинення росіянами злочинів на території України.

Лідери країн НАТО визнали Росію “найбільш значущою та прямою загрозою” безпеці Альянсу. Союзники співпрацюють з відповідними зацікавленими сторонами міжнародної спільноти, щоб притягнути до відповідальності всіх винних у воєнних злочинах, включаючи сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом.

Share Button