Волонтерська ініціатива “Як не стати овочем” спільно з YouControl сформувала базу російських пропагандистів та публічних осіб, які підтримували повномасштабну війну проти України та/або поширювали антиукраїнські наративи протягом останніх восьми років.

Станом на 5 липня база включає 1800 осіб, серед них представники пропагандистських ЗМІ, кіно та телебачення, спорту, церкви, армії, а також музиканти, експерти, блогери, воєнкори, політики, науковці, письменники тощо.

Також до бази включені деякі громадяни України, що наразі проживають у РФ та є колаборантами різних часів: Ілля Кива, Олександр Мащенко, Дмитро Видрін. Список буде доповнюватися щоквартально.

Маркери, за якими ту чи іншу особу вносять до бази:

оцінка російсько-української війни,

ставлення до окупації Криму та/або відвідування окупованого півострова з порушенням законодавства України,

ставлення до Революції Гідності, українського народу та його права на самовизначення,

робота на російські пропагандистські ЗМІ,

участь у пропагандистських заходах тощо.

В YouControl зазначають, що база передана у НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції), яке зараз на запит МЗС аналізує, на яких осіб міжнародним партнерам варто накласти санкції через їх фактичну участь в організації війни.

“Російські пропагандисти та їх посібники мають понести відповідальність за геноцид українського народу, в якому вони брали інформаційну участь”, — сказано у заяві.

Share Button