Україна станом на 7 серпня розслідує майже 26 тисяч справ про підозру у воєнних злочинах, скоєних після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого. Звинувачення вже висунуто 135 особам.

Про це повідомив начальник управління з розслідування воєнних злочинів Офісу генпрокурора Юрій Білоусов в інтерв’ю Reuters.

За словами Білоусова, серед звинувачених близько 15 осіб перебувають під вартою в Україні, а решта 120 залишаються на волі. До суду передано 13 справ і винесено сім вироків.

Читайте також: Які злочини розглядатиме міжнародний трибунал і чому його складно створити. Пояснює міністр юстиції

Представник Офісу генпрокурора також згадав справу Вадима Шишимаріна — першого російського військового, що опинився на лаві підсудних в Україні.

“Іноді нас запитували, чому ми переслідуємо таких… офіцерів нижчого рангу. Це просто тому, що вони тут присутні фізично… Якби генерали були тут фізично і ми змогли (їх — ред.) захопити, ми б точно притягнули до відповідальності генералів”, – зазначив Білоусов.

Що відомо

Слідство встановило, що 21-річний російський військовий Вадим Шишимарін 28 лютого 2022 року вбив беззбройного мешканця смт Чупахівка Сумської області, який вів узбіччям дороги велосипед. Перед цим колону, в якій був сержант Шишимарін, розбили ЗСУ. Втікаючи, він із ще 4 товаришами по службі обстріляли з автоматів приватний автомобіль та заволоділи ним.

Київський апеляційний суд 29 липня змінив вирок російському військовому Шишимаріну: довічне ув’язнення замінили на 15 років позбавлення волі.

Share Button