Гуцульські громади Закарпаття та Прикарпаття укласти договір співробітництва для розвитку туристичного бренду

Розвиток туризму на гірських територіях та можливості для міжмуніципального співробітництва обгорили під час круглого столу з сімома гуцульськими громадами Закарпатської та Івано-Франківської областей.

Про це інформує Закарпатський регіональний офіс Програми “U-LEAD з Європою”.

Під час заходу в онлайн-форматі обговорили механізм укладення договорів про співробітництво територіальних громад та успішні практики співробітництва громад у сфері туризму Івано-Франківської та Закарпатської областей.

Під час заходу представники громад дізналися з уст радника Закарпатського РО Павла Рябоконя про нормативно-правове забезпечення та договір про міжмуніципальне співробітництво у якості інструменту розвитку туристичної галузі в територіальних громадах.

Цікавим досвідом з колегами поділився Руслан Бойчук, який розвиває бренд Верховини. Представник громадської організації переконаний, що важливий ефект у промоції краю дає співпраця влади, бізнесу та громадськості. А Максим Чопей, радник Івано-Франківського РО переконаний, що виклики розвитку територій свідчать про те, що глобальні проєкти не варто реалізовувати лише на території однієї громади.

Голова Ясінянської територіальної громади Андрій Делятинчук озвучив ідеї щодо підписання договору про міжмуніципальне співробітництво та презентацію у майбутньому проєкту такого договору. Він переконаний, що синергія громад дасть значно більший ефект, ніж робота кожної громади над власним розвитком окремо. Нині йдеться про амбітний задум міжобласного, а можливо, і міждержавного договору об’єднання гуцульських громад.

Таке співпраця може дати можливість створення своєрідного бренду Гуцульщини, сприятиме підготовці спільних туристичних маршрутів та проєктів, інвестиційних пропозицій та проєктів, розвитку креативних індустрій, збереженню та розвитку етнокультурних гуцульських традицій, ремесел та промислів, активізує промоцію та створення унікальних гуцульських продуктів, наприклад, кошика зі смаколиками, серед яких важливим інградієнтом є бриндзя.

Незабаром договір буде спільно доопрацьовано та погоджено з іншими гуцульськими територіальними громадами.

Share Button