20 липня делегація з Угорщини на чолі із заступником Міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Левенте Мадяром відвідала Бучанський район Київської області. Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації. Зазначається, що до складу делегації також увійшли посол Угорщини в Україні Іштван Ійдярто, президент-директор Угорської екуменічної служби допомоги Ласло Легел та генеральний консул Угорщини у м. Ужгород Йожеф Бачкаі.

“Це перший візит в Україну, але лише тому, що ми хотіли приїхати з конкретною допомогою. Уже протягом кількох тижнів ми почнемо реалізацію проекту в Бучанській громаді. Ми маємо угорське прислів‘я: «Хто допомагає швидко – допомагає двічі”, – цитує Левенте Мадяра Бучанська міська рада.

Зокрема, з місцевою владою угорці обговорили будівництво нового комплексу в селі Синяк, який має стартувати до кінця літа і поєднає в собі ЦНАП, амбулаторію та поштове відділення.

У селах Загальці та Синяк також планують відбудувати школу та дитсадок, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії. “Роботи з відновлення закладів освіти та побудови нового комплексу будуть проводитися в межах реалізації Меморандуму про співпрацю, підписаного Київською обласною військовою (державною) адміністрацією та Угорською екуменічною службою допомоги 18 червня 2022 року”, – зазначає пресслужба Київської ОВА.

Share Button