Захід з нагоди Дня національної єдності угорців у селі Велика Бийгань, який відбувся біля пам’ятника символічному птаху Турулу, розпочали співом церковного хору римо-католицької громади.

 Брігітта Іллеш продекламувала вірш Дюли Югаса «Тріанон». Відтак до учасників дійства звернувся Іштван Дєбнар, консул Генерального консульства Угорщини в м. Берегові.

 «Наша мета – аби ті, хто народився угорцем, залишалися угорцями, навіть якщо їхня батьківщина не в Угорщині географічно та політично. На нашу думку, важливо, щоб угорці, які опинилися за кордоном, мали всі можливості зберігати національну ідентичність, плекати свою культурну спадщину, жити і процвітати в безпеці. Для збереження національної ідентичності можливість навчатися рідною мовою та використовувати її в усіх сферах соціального життя в регіонах, де вони проживають, відіграє особливо важливу роль. Ми живемо в епоху, коли є шанс після втраченого XX століття зробити так, щоб XXI стало історією успіху угорців», – сказав дипломат.

Вінки до пам’ятника символічному птаху Турулу поклали Іштван Дєбнар, голова Берегівського районного осередку ТУКЗ-КМКС Йожеф Шін, секретар з питань культури Товариства угорської культури Закарпаття Ласло Молнар, голова Великобийганьської ОТГ Аніко Надь, очільник місцевого осередку ТУКЗ-КМКС села Велика Бийгань Янош Симчера та голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС села Мала Бийгань Іболя Комарі.

У Великій Бийгані до Дня національної єдності угорців провели також турнір із футболу за участю команд із навколишніх населених пунктів.

Share Button