Президент Володимир Зеленський виступив по відеозв’язку на церемонії відкриття 75-го Каннського кінофестивалю та нагадав світові про війну в Україні.

Відео свого виступу він оприлюднив у Telegram.

Під час виступу Зеленський процитував знамениту промову героя Чарльза Чапліна, яка пролунала у сатиричному фільмі 1940 року “Великий диктатор”: “Людська ненависть пройде, і диктатори помруть, і влада, яку вони забрали в людей, повернеться до людей. І поки люди вмирають, свобода ніколи не загине”.

“Здавалося, що всі вже думали, що хоррор у вигляді повномасштабної війни, яка може охопити весь континент, більше не матиме продовження. Але знову, як і тоді, є диктатор. Знову, як і тоді, є війна за свободу. Знову, як і тоді, потрібно, щоб кіно не було німим”, — сказав глава держави.

Він заявив, що Україна продовжить свою боротьбу, оскільки у неї “немає іншої альтернативи, ніж виборювати свободу”.

“І я впевнений, що диктатор програє”, — наголосив Зеленський.

Після виступу глядачі аплодували українському лідерові стоячи, деякі плакали. Під час 10-хвилинної промови Зеленський кілька разів цитував кіногероїв та робив посилання до відомих фільмів. Видання Bird in Flight ідентифікувало щонайменше п’ять кінокартин, які пролунали в промові президента: “Великий диктатор” Чарлі Чапліна, “Апокаліпсис сьогодні” Френсіса Форда Копполи, “Піаніст” Романа Поланскі, серіал “Польовий шпиталь” та “Безславні виродки” Тарантіно.

Share Button