Щойно на митному посту «Лужанка» Закарпатської митниці Держмитслужби кінологічна команда попередила незаконне вивезення з України великої партії тютюнових виробів молдовським дипломатом.

Заїхав 46-річний громадянин Молдови на українсько-угорський кордон на позашляховику марки «Хюндай». Під час проходження митно-прикордонного контролю обрав дипломатичну смугу. Таким чином заявив, що користується дипломатичними пільгами. Під час перевірки дипломатичних документів, які надав водій, в інспектора виникла підозра щодо його правомірного перетину через кордон. Та дипломат почав переконувати, що везе в Італію виключно дипломатичну пошту.

Відтак, було прийнято рішення залучити до огляду кінологічну команду. І результат не забарився! Чотирилапий помічник Сем за лічені секунди дав спрацювання на наявність запаху тютюну. Після цього митники провели поглиблений огляд транспортного засобу.

Відкривши багажне відділення, під речами інспектори виявили приховані від митного контролю сигарети з акцизною маркою України, а також в ніші автомобіля, загальною кількістю 350 блоків.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч.1 статті 483 Митного кодексу України. Наразі митники документують правопорушення.

Приховані 3500 пачок сигарет, вартістю понад 183 тис грн, та джип «Хюндай» (2007 р.в.), який використовувався для переміщення прихованого від митного контролю товару, вартістю 100 тис грн, вилучено до рішення суду.

Share Button