«Дорожня карта вирішення надзвичайної ситуації у селищі Солотвино та створення рішень для стійкого майбутнього» – такій темі присвятили міжнародну конференцію 29 січня у одному з комплексів поблизу Ужгорода.

Для вирішення надзвичайної ситуації в закарпатському Солотвині пропонують чотири варіанти (ВІДЕО)

У заході взяли участь керівництво краю, представники міністерств, відомств, спостерігачі місії ОБСЄ, іноземні партнери проєкту ImProDiReT та інші, аби спільно напрацювати пропозиції уряду для перетворення надзвичайної ситуації, що склалася наразі у Солотвині, у потенційну точку зростання селища.

Нульовий сценарій, тобто самоплином зі стихійним бізнесом, добування солі для рекреації, розвиток медичного туризму або відновлення повномасштабного видобудку солі – чотири сценарії вирішення надзвичайної ситуації у селищі Солотвино обговорили учасники конференції.

У результаті дворічної реалізації проекту ImProDiReT, який на 75% фінансується ЄС, запропоновано комплексні рішенняна основі вивчення позицій усіх зацікавлених сторін, у тому числі й громади селищ. Це дозволить Солотвину вирішити проблеми іпоступово досягти соціально-економічного розвитку.

Зменшення ризику надзвичайної ситуації та комплексний розвиток території можна досягти лише, якщо усі кроки і дії будуть скоординовані, базуватимуться на спільних зусиллях всіх зацікавлених сторін.

Один із варіантів ляже в основу урядових рішень щодо перетворення надзвичайної ситуації у селищі Солотвино у потенційну точку зростання, а не занепаду. А ця міжнародна конференція приверне увагу європейської спільноти, адже проблема – спільна, екологічні наслідки торкнуться усіх територій басейну річки Тиса.

 

Share Button