Напередодні свят співробітники Генерального консульства Угорщини у м. Ужгород стали учасниками чарівної ініціативи, диво здійснилося прямо на наших очах!

Нещодавно до нашого генконсульства звернулися учасники угорської Facebook групи «Побачене у Сегеді» з особливою казковою історією:

«Під час різдвяних свят ріка Тиса на своїх водах принесла у місто Сегед пляшку усередині з листом, написаним українською мовою. «Послання у пляшці», написане кирилицею, знайшов мешканець м. Сегеда і попросив допомоги у перекладі. 

З перекладеного тексту листа виявилося, що львів’янка, 3-річна дівчинка Соня під час літнього відпочинку на березі Тиси пустила річкою свого листа з надією на те, що написана у листі її мрія здійсниться. Того, хто знайде цей лист, дівчинка попросила надіслати подарунки на її львівську домашню адресу.» 

Учасники групи «Побачене у Сегеді» відгукнулися на прохання дівчинки, однак діючі епідеміологічні правила, обмеження перетину кордону та значна відстань стали на перешкоді їх щирих намірів. Натомість з метою досягнення успіху цієї акції саме напередодні різдвяних свят наше Генеральне консульство звернулося по допомогу до Почесного консула Угорщини у м. Львів пані Лариси Малех. Дівчинку розшукали за вказаною адресою, але не обійшлося без великої несподіванки. 

Історія «послання в пляшці» – це правда, дівчинка Соня дійсно відпочивала поблизу м. Виноградів і маючи дитячу мрію виклала її на клаптику паперу, звичайно за допомоги старшої сестри, а потім відправили його у пляшці в далеке плавання хвилями річки Тиса. Єдине, в чому ми помилялися – це рік події, адже все це відбулося 15 років тому, у 2005 році, коли Соні було три роки. Отже, різдвяний подарунок від пані Почесного консула Угорщини отримала щиро вражена дівчина, нині вже 18-літня Софія. 

Ми вдячні учасникам групи «Побачене у Сегеді» за благородний почин, який гарно свідчить про великодушну любов угорських людей, завдяки вам сталося справжнє диво! 

Цією насправді казковою історією бажаємо нашим українським друзям мирних, благодатних та щасливих Різдвяних свят! 

м. Ужгород,

Бугайла Йожеф

генеральний консул

Share Button