Мер Ірпеня Олександр Маркушин розповів, що місто поступово приводять до ладу, а комунальники поступово відновлюють роботу об’єктів критичної інфраструктури, однак мешканцям поки повертатися можна з наступного тижня.

Про це він повідомив у спільному ефірі телеканалів.

“Щодня у місті працює близько 500 людей. Закінчується розмінування, сьогодні будемо розміновувати парки. Наші комунальники вже знають, що робити з критичної інфраструктурою — водопостачанням та каналізацією. Точну дату, коли можна буде повертатися, я зможу сказати наступного тижня. А поки задача — прибрати максимально місто, забрати усі снаряди. Ми закінчуємо вже вивозити трупи. Сьогодні відновлюється робота пожежного депо, усі комунальники вже на роботі”, – розповів голова Ірпінської громади.

Він розказав, що нині споруджується тимчасовий міст на Романівку, а до “кінця тижня у міста буде додатковий в’їзд у Київ”. Могили у дворах будуть прибирати та робити перепоховання на міському цвинтарі.

“Разом із поліцією та прокуратурою будемо проводити ексгумацію, а надалі — перепоховання на нашому кладовищі. Ідентифікувати допомагають мешканці, сусіди називають прізвища та імена. Також буде експертиза ДНК”, – пояснив мер.

У місті ще є загроза мародерів, тому місто посилено патрулюють – за викликом поліція прибуває швидко.

“Поліція разом із територіальною обороною патрулюють місто. У середньому до 10 екіпажів. Також ми контактувались з ОСББ, хто залишився в Україні. Ми повертаємо їх, щоб вони охороняли свої комплекси. Якщо вони бачать підозрілих осіб, то відразу викликають нас і за 3-4 хвилини приїжджають патрульні”, – розповів мер Ірпеня.

Share Button