До Ужгорода приїхала незвичайна військова виставка

biblioteca-10 militar-1 militar-2 militar-3 militar-4 militar-6 militar-7

Задекоровані українськими народними орнаментами ящики для патронів, польові фляги, патрони, гранатомети, шоломи, футляри для тактичних окулярів — це далеко не повний перелік того, що представлено на виставці “Військово-польовий арт” в Музеї народної архітектури та побуту. Що ще — бачили журналісти zakarpattya.net

Серед експонатів і ляльки-мотанки у камуфляжній формі й неймовірної краси сумки від… протигазів. Є й тематичні твори: чотири картини відображають пори року через свята — Різдво, Великдень, Петра і Павла та Покрову. Загалом тут представлено близько 150 експонатів.

Автор ідеї — боєць добровольчого батальйону “Золоті ворота” Павло Ротар. Чоловік розповідає, що задум виношував давно — ще з 2014 року до своєї першої відправки на Схід. Тоді бійці дивилися на нього як на дивака: ходить і збирає ящики від патронів, непотрібний камуфляж тощо.

Згодом побратими вже й самі допомагали збирати атрибути для майбутньої експозиції. Втілювали ідею більше 90 майстрів з усієї України (є й закарпатські), бо, як жартує про себе пан Павло, “ці руки нічого не вміють”.

Виставка уже побувала у Києві, Львові, Житомирі, Слов’янську, зараз приїхала до Ужгорода і експонується втринадцяте. За два роки Павло Ротар має намір показати виставку усій Україні.

Триватиме виставка до 16 січня у Музеї народної архітектури та побуту (хатки).

 

 

 

 

Share Button