Над проєктом працювала Агенція регіонального розвитку Закарпатської області. Саме ця структура від самого початку до моменту завершення будівництва, що проводилося у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина–Словаччина-Румунія –Україна», займалася втіленням у життя цікавої ідеї створення дитячого майданчика для дітей у вигляді міні-замку.

Слід зазначити, що АРР на Закарпатті вже далеко не перший рік реалізовує цікаві проекти на різних локаціях, метою яких є відродження культурної спадщини та популяризація туризму.

За кошти Європейського Союзу, за підтримки партнерів з Угорщини, Словаччини та Румунії закарпатська команда Агенції регіонального розвитку працює над новими ідеями, у тому числі над спорудженням майданчика з баштами у вигляді замку у Хусті.

Розташовано туристично-розважальний об’єкт у парку імені Героїв Майдану. Його перевагою є те, що майданчик знаходиться прямо біля підніжжя Замкової гори і з нього чудово видно мури старої фортеці, зруйнованої блискавкою 3 липня 1766 року. Саму ж споруду, як вважають історики, було зведено як угорську королівську цитадель за короля Бели ІІІ у 1191 році для захисту Соляного шляху, який починався в Солотвині і пролягав через територію нашого краю до багатьох країн Європи.

«Цей майданчик нагадує діткам про минуле нашого краю, нашу історію, – наголошує Володимир Феськов. – Він є однією з найбільш новітніх туристичних родзинок Закарпаття. Приємно, що АРР «Закарпаття» є частиною проекту і ми маємо змогу, завдячуючи партнерам, дарувати приємні емоції нашим землякам!».

І приємно, що малюки одразу полюбили нову локацію, а вона – насправді є цікавою. Тож завдячуючи Агенції регіонального розвитку Закарпатської області та закордонним партнерам Хуст тепер має нову привабливу родзинку, яка подобається не лише місцевим, але й гостям нашого краю.

Share Button