Про це йдеться в публікації дослідників Варшавської школи економіки Павела Стшелецького і Якуба Ґровіца та Роберта Вишинського з Національного банку Польщі.

Заробітчани з України протягом 2013-2018 років забезпечили середнє щорічне зростання економіки Польщі на 0,5% — це одна сьома (13%) від загальної динаміки ВВП країни за цей період.

Дослідники підрахували, що в Польщі перебуває від 900 тисяч до 1,1 мільйона українських мігрантів. Далі вони встановили, що протягом 2013-2018 років саме заробітчани з України забезпечили зростання ринку праці Польщі в середньому на 0,8% на рік. Із урахуванням цього показника автори висновують: українці в ці роки забезпечили зростання ВВП Польщі на 0,5% із загальних 3,6%.

У дослідженні також відзначається, що українські працівники в Польщі часто працюють за відмінних від поляків умов: їхній робочий день довший, вони займаються менш кваліфікованою роботою та отримують меншу заробітну платню.

«Масштабна імміграція українців у Польщу з 2013 року є безпрецедентним феноменом сучасної польської історії», — підсумовують автори.

Утім вони відзначають, що забезпечити тривале зростання економіки Польщі за рахунок заробітчан навряд чи вийде: так, у 2018 році українці стали рідше їхати на заробітки до Польщі, ніж раніше.

Share Button