Закарпатців на самоізоляції контролюватимуть через мобільний додаток

В Уряді вирішили контролювати дотримання громадянами умов самоізоляції за допомогою мобільного застосунку, який відстежуватиме геолокацію особи.

Як повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. всі, хто перебуває в режимі самоізоляції або обсервації, повинні ним користуватися.

Невикористання застосунку прирівнюється до порушення режиму, та передбачає накладання штрафу.

Застосунок “Дій Вдома” встановлюється на мобільний телефон користувача лише в тому разі, якщо працівники державних установ Міністерства охорони здоров’я епідеміологічного профілю встановили, що людина потребує самоізоляції, зазначено в повідомленні.

«Протягом дня упродовж 14 днів людині надходитиме до десяти push-повідомлень. Потрібно буде зробити своє фото, і під час здійснення фотографії вмикатиметься геолокація. Якщо буде порушений режим карантину, а невикористання застосунку, по суті, буде порушенням режиму карантину, то вже існують певні врегульовані суми штрафів, які людині потрібно буде заплатити», – розповів Федоров.

Таку людину реєструють у відповідній інформаційній системі як ту, що потребує самоізоляції. На мобільний телефон їй надсилають sms-повідомлення з посиланням для встановлення програми.

Після встановлення програми користувач має авторизуватися за допомогою номера телефону, за яким його внесли до відповідного реєстру осіб, котрі потребують карантину. Підтвердження номера телефону відбувається за допомогою sms-повідомлення з паролем для входу.

Наступним кроком користувач заповнює інформацію про місце самоізоляції. Після того як людина підтвердила своє прибуття в місце ізоляції, вона робить і надсилає після оповіщення своє фото через відповідну функцію в застосунку. Повідомлення про необхідність зробити фотопідтвердження приходить людині у випадковому проміжку часу. Фото, які людина надсилає під час карантину, перевіряють на відповідність за допомогою штучного інтелекту.

Також міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів кому потрібно встановлювати такий мобільний застосунок:

– тим, хто повернувся з-за кордону та має відправитися на обсервацію;

– хворим й тим, хто перебуває на домашньому лікуванні;

– особам з підозрою на коронавірусну хворобу.

Нагадаємо, з 29 березня всіх українців, які повертаються із-закордону відправляють на самоізоляцію. Тільки за минулі вихідні через КПП “Тиса” до України повернулося понад 3 тис громадян.

Зазначимо, на Закарпатті вже 38 хворих на коронавірус, з них 2 осіб померли. Зокрема вчора стало відомо про першу смерть від коронавірусу в Закарпатті.

Однак є і позитивна динаміка. Жінка з Мукачева, яка стала першою офіційно інфікованою закарпаткою, вже одужала. Її виписали з Обласної інфекційної лікарн. Наразі жінка перебуває під наглядом лікарів удома.

Також пізніше стало відомо, що ще в 20 мукачівців виявлено коронавірус. Всі вони заразилися в церкві під час спілкування з хворою жінкою.

Ще Mukachevo.net розповідало, що на коронавірус захворіла сім’я священнослужителя з Ужгорода.

Додамо, що в Україні ввели режим надзвичайної ситуації на 30 днів та обов’язковий масковий режим.

Після того, як Україна перейшла на посилений карантин Mukachevo.net показало пусті вулиці міста над Латорицею, а також Ужгорода та Берегова.

Share Button