826 тисяч упакувань ліків отримали закарпатці минулого року за програмою “Доступні ліки”. По це повідомив директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА Анатолій Пшеничний. За його словами, найбільшу кількість ліків отримували в березні, травні та листопаді минулого року.

У перші місяці війни у цій аптеці збільшилася кількість ліків, які відпускали за програмою “Доступні ліки”, розповідає завідувачка Вікторія Ковальова. За її словами, в той час серед пацієнтів було чимало вимушених переселенців.”Ми навіть могли не знати, що вони переселенці. Люди просто могли про це розповісти. Але вони так само приходили з телефоном, або з паперовим рецептом, або з електронним рецептом і, за потребою, отримували ліки в межах того рецепту, який виписав сімейний лікар. На сьогоднішній день ситуація стабілізувалася. Немає такого напливу по пацієнтам, які користуються цією програмою. Усі пацієнти, які раніше нас відвідували і отримували медикаменти за цією програмою, продовжують їх отримувати”, — розповідає завідувачка Вікторія Ковальова.

Програма “Доступні ліки” нараховує 431 препарат, розповів Анатолій Пшеничний, директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА. За його словами, щоб отримати препарати, пацієнти можуть звернутися до аптеки з паперовим і електронним рецептом. У 2023 році перелік ліків за цією програмою буде розширений, сказав Анатолій Пшеничний.

“Урядова програма розширена в плані патологій. Це і серцево-судинні захворювання, це і цукровий діабет І-ІІ типу, тобто видача інсулінів, це і бронхіальна астма, препарати для профілактики інфарктів та інсультів, і при патологіях розладів психіки і поведінки, від епілепсії, хвороби Паркінсона і хронічно обструктивні захворювання легень. За цей рік навіть було більше пагашено електронних рецептів і отоварено, ніж у попередній 2021 рік”, — розповідає директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОВА Анатолій Пшеничний.

За словами Анатолія Пшеничного, 316 аптек на Закарпатті беруть участь у програмі “Доступні ліки”. Знайти аптеку можна зателефонувавши за номером 16-77.

Share Button