Наукова монографія «Замки Закарпаття: від Боржави до Тиси (оборонні споруди на Соляному Шляху)” відтепер доповнить полиці закарпатських бібліотек, вищих навчальних закладів, наукових спільнот тощо.

Ще один результат піврічної експертної роботи з Володимиром Мойжесом, Ігорем Прохненком та Марією Жиленко в межах проєкту “Salt Road”. Ця книга наразі не продається, але незабаром буде доступною у електронному вигляді.

Також очікується публікація художньої книги про соляний шлях на Закарпатті.

Проєкт «Відновлення туристичної привабливості історичного Соляного Шляху» реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Нагадаємо, що для транспортування солі в країни Європи на Закарпатті діяв так званий «Великий Соляний шлях». Суходолом він проходив через наступні пункти: Солотвино – Олександрівка – Драгово – Свалява. А також відбувалося перевезення солі Тисою. Шлях починався у Великому Бичкові.

До речі, закарпатське Солотвино та польську Величку пов’язує цікава та гарна легенда. А її головна діюча особа – угорська принцеса Кунігунда (Кінга). Вона має стосунок до початку видобутку солі у Польщі і саме вона привезла сюди з Угорщини (або Закарпаття) перших гірників.

Share Button