Черговий етап проекту «Розумна енергія» здійснили в Ужгородському національному університеті, який почали реалізовувати цьогоріч у березні. Його мета — підвищення рівня використання нових технологій та інновацій у галузі відновлюваної енергетики. Ідеться про міжнародний проект України та Румунії щодо підтримки досліджень та інновацій у сталий спосіб у прикордонних регіонах. Уже 12-теро студентів Інженерно-технічного факультету відвідали першу лекцію із енергоаудиту.

Мирослава ЛЕНДЬЕЛ — проректорка з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків УжНУ

«Викладачі інженерно-технічного факультету розповідатимуть студентам про теоретичні засади енергоменеджементу та енергоаудиту. Далі ж відібраний у рамках проекту експерт проводитиме практичні навчання щодо енергоаудиту будівель. Ми будемо проводити енергоаудит біологічного факультету, будівлі старого ректорату та одного із гуртожитків нашого університету.»

Також у онлайн-режимі відбулося кілька круглих столів із румунськими партнерами, на яких виробили методику викладання для студентів інженерно-технічного факультету.

Анатолій ГИЧКА – головний електрик УжНУ

«Це насправді великий крок шанс і велика перспектива для вишу, адже завдяки цій грантовій роботі ми отримали можливість провести енергоаудит 3-х будівель, які вже затверджені керівником проекту. Це надає нам можливість провести енергоаудит із подальшою метою залучення іноземних коштів, на ремонт та модернізацію обладнання яке споживає енергоресурси.»

Вже цього місяця у рамках проекту відбудеться круглий стіл у онлайн-режимі, за участі науковців та експертів, які працюють у сфері управління ресурсами та зможуть розповісти про досвід та кращі з практик використання енергії на Закарпатті.

Share Button