4 червня 2020 року, починаючи з 11.00, у мультимедійній залі Шкільної інспекції повіту Сату-Маре відбулася стартова прес-конференція проекту 2 Soft / 1.1 / 137  „Віртуальна реальність об’єднує Карпати: Інтерактивні шкільні лабораторії” в рамках Спільної операційної  програми Румунія -Україна 2014-2020 рр. (Www.ro-ua.net) програма, що фінансується Європейським Союзом.

 Проект реалізується спільно з двома українськими партнерами:

Керівник проекту: КП “Агентство регіонального розвитку та прикордонного співробітництва” Закарпаття “Закарпатської обласної ради” – Україна (Communal Enterprise “Agency of Regional Development and Cross-Border Cooperation “Transcarpathia” of Zakarpattya Oblast Council”- Ucraina).

Партнер: Управління освіти Тячівської районної державної адміністрації-Україна (Department of Education of Tyachivskyi District State Administration-Ucraina).

 У заході взяли участь керівники двох пілотних шкіл, які будуть частиною проекту з Румунії, Мар’яна Джета Селеджан, виконавчий директор школи  «Мірча Еліаде», Сату Маре, повіт Сату Маре та Гермамн Денуц Георге Кіріле, виконавчий директор Технологічного ліцею «Ангел Саліньї», повіт Сату-Маре, їхні гості та представники ЗМІ.

 Під час конференції були обговорені особливості реалізації проекту, перспективи інноваційного розвитку освіти в пілотних школах.

Загальною метою проекту є розвиток потенціалу середніх шкіл для підвищення мотивації та працездатності учнів (7-17 років), підвищення якості освіти за допомогою партнерства, інновацій та інтерактивних освітніх технологій у прикордонних громадах повіту Сату-Маре та Закарпатської області.

 Специфічні цілі:

Спцифіччна  мета 1: інтегрувати інновації та технології навчання на основі TIC (VIRTUAL LAB на основі віртуальних та аргументованих реалій, мова програмування SCRATCH) у навчальні програми та позакласні заходи 4-ох пілотних шкіл прикордонних громад Румунії та України.

Специфічна  мета 2: поліпшити навички вчителів у цільовому регіоні проекту (тобто, викладачів пілотних шкіл для VIRTUAL LAB, та запросити вчителів ІТ з інших шкіл цільових регіонів для SCRATCH) у застосуванні інноваційних технологій на основі TIC, методів взаємодії з учнями в навчальному та позашкільному навчальному процесі

Специфічна мета 3: організувати транскордонну співпрацю між навчальними закладами / органами / професіоналами, спрямовану на підвищення ефективності та покращення якості освіти в прикордонних регіонах Румунії та України.

 “Уявіть собі, що, ви учні і навчаєтесь в школі на уроці біології, і вчитель каже:

– Надіньте окуляри віртуальної реальності, сьогодні ми вивчаємо кровоносну систему людського організму!

Ви надягаєте окуляри і бачите, як червоні тіла рухаються всередині судин, як працюють клапани серця, як кров наповнюється киснем тощо.

А наступного разу вчитель фізики показує вам, як виглядає взаємодія молекул різних речовин, і ви бачите все на молекулярному рівні, наприклад, «скорочуючись» мільйони разів.

І потім, на уроці  географії можна “прогулятися” по джунглях Амазонії або пустелях Африки, не виходячи за межі класу. Думаєте, навчання було б для вас цікавішим?

Адже саме такі речі ми маємо намір здійснити у двох пілотних школах Сату-Маре », – уточнюють організатори проекту.

 Загальний бюджет проекту складає 332,580,5 євро (1,566,454,16 лей), з них внесок ЄС становить 299,286,85 євро (1,409,641,06 лея), з яких бюджет для шкіл Румунії – 165 644 EUR (780,183.24) лей). Термін реалізації проекту – 18 місяців.

Share Button

Від Stana Bogdan